Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corsa b 97 3drzwi - Centralny fabryczny przestał działać poprawnie.

TMCOMPUTER 03 Nov 2013 11:07 1893 6
    TMCOMPUTER
    Level 10  
    Witam, jestem posiadaczem od kilku miesięcy corsy b 3d 97 r wszystko było ok .. od jakiegoś czasu centralny (fabryczny plus dokładany alarm ) zamykał z opóźnieniem potem znowu wzystko ok. Obecnie nie zamyka i nie otwiera. słychać po wciśnięciu pilota że dostaje impuls na siłowniki ( stuiki siłownika). Zdejmowałem boczki i każdy z siłowników stuknie lecz nie zamyka ma to miejsce z każdym łącznie w klapie i we wlewie paliwa. w tym ostatnim widać że po wciśnięciu pilota bolec idzie do przodu a następnie się cofa .Jeśli ktoś ma pomysły proszę o info by zaoszczędzić niepotrzebnej pracy. Szukałem też centralki ale znalazłem tylko komputer po prawej stronie.Ale to chyba nie problem centralki.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    TMCOMPUTER wrote:
    Jeśli ktoś ma pomysły proszę o info by zaoszczędzić niepotrzebnej pracy.
    Co jest dla ciebie tą niepotrzebną pracą?
    TMCOMPUTER wrote:
    Szukałem też centralki ale znalazłem tylko komputer po prawej stronie.Ale to chyba nie problem centralki.
    Właśnie, że może to być jej problem.
    Więc, aby ci dołożyć tej niepotrzebnej pracy, to masz odszukać alarm, sprawdzić, jak steruje centralnym zamkiem, odszukać właściwą centralkę, sprawdzić jej zasilanie, sprawdzić jej sterowanie, sprawdzić czy po ręcznym wysterowaniu siłowników działają one poprawnie. I sprawdzić siłowniki po kolei.
    tylkonieon
    Level 9  
    centralka jest za komputerem w przednim słupku pasażera
    jacky10
    Level 2  
    Witam.Proponuję przesmarować cięgna w drzwiach i same siłowniki olejem w sprayu i dopiero później szukać przyczyny elektrycznej,gdyż sygnał na siłowniki jest przekazywany jak piszesz jedynie mają zaduży opór mechaniczny. Można też odłączyć siłowniki od połączeń mechanicznych i wówczas zobaczyć czy działają.
    TMCOMPUTER
    Level 10  
    tylkonieon wrote:
    centralka jest za komputerem w przednim słupku pasażera

Dzisiaj wróciłem do tematu bo olałem ten problem zamykałem ręcznie. Nie znalazłem tej centralki jest tam tylko komputer.Chyba że nad nim lub jest gdzie indziej umiejscowiony w wersji 3d z klimą. Jest na pewno fabryczny.Posmarowałem siłowniki ale nie pomogło.Zauważyłem też taki motyw że po wciśnięciu pilota czy przekręceniu kluczykiem zamek reaguje jakby chciał otwierać zamki.Wyciągnąłem siłownik w bagażniku i wysunąłem cięgno ręcznie po wciśnięciu zamykania siłownik się wciąga i jest tak z każdym.Może ma ktoś zdjęcie gdzie jest ten sterownik bo już nie mam pomysłów.
    User removed account
    User removed account  
    TMCOMPUTER
    Level 10  
    Znalazłem właściwe wskazówki :)

Na wstępie napisze gdzie znaleźć centralkę wielkości paczki fajek(bo wiele osób ma z tym problem i ja z resztą też miałem...)
    Demontujemy prawy słupek od strony pasażera, odłączamy komputer, plastikowy uchwyt komputera unosimy ku górze(wysuwamy go) Zostaje nam osłona tekturowa którą odchylamy i tam znajduje się poszukiwany sterownik. Odkręcamy dwie śrubki (nasadka 7mm) i wyciągamy.