Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do pokoju - wybór głośnika i wzmacniacza.

goliat2606 03 Lis 2013 11:56 855 0
  • #1 03 Lis 2013 11:56
    goliat2606
    Poziom 12  

Witam.
    Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze głośnika, typu kolumny, typu wzmacniacza (tranzystor, scalaki) oraz modelu wzmacniacza dla subwoofera do pokoju.
    Sprawa wygląda tak, że mój pokój jest dosyć mały (2,5m x 3m) więc nie potrzebuje jakiejś kolosalnej mocy a dodatkowo zależy mi by obudowa nie była znaczących rozmiarów ( w takim pokoiku liczy się każde 50cm kwadratowych :) ).
    Myślałem o głośniku W.STX.8.1,5.200.8.F.S.MC.X http://stx.pl/gdn-22-140-8-scx.html . Jeśli ktoś zna jakąś dobrą alternatywę w podobnej cenie to bardzo proszę.
    Gdy postanowiłem wykonać suba myślałem raczej o obudowie zamkniętej gdyż jest łatwiejsza do wykonania oraz ma bardziej naturalny bas jednak przy użyciu tego głośnika producent zaleca obudowę BR.
    Jakich efektów można spodziewać się robiąc obudowę zamkniętą do tego głośnika?

Teraz wzmacniacz...
    Czy lepiej wykonać jakiś wzmacniacz na kostce TDA czy troszkę bardziej się wysilić i zrobić coś na tranzystorach? Teoretycznie wiadomo, że lepsza jakość idzie z tranzystorów ale z drugiej strony patrząc do 200Hz mało jest jakichś dużych szczegółów - jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
    Dodatkowo jakiej mocy powinien być wzmacniacz do tego głośnika?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME