Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative SBS 2.1 350 - Bzyczenie, muzyka przestała grać

Whitefire 03 Lis 2013 12:35 1971 5
  • #1 03 Lis 2013 12:35
    Whitefire
    Poziom 2  

Jestem zielony w sprawach elektroniki, więc pozwólcie, że opiszę swój problem dosyć szczegółowo, bo nie wiem jaka informacja może być istotna, a jaka nie...

Dwadzieścia minut temu słuchałem sobie muzyki jak zawsze (jakieś 30% głośności, głośniki pracowały tak przez półtorej godziny), aż tu nagle włączył mi się w tle taki dźwięk, a po chwili muzyka przestała grać i został tylko on:

Link

Przybliżenia do głośników małych i dużych miały pomóc ustalić gdzie może leżeć przyczyna. Jak widać na załączonym obrazku próba zmiany głośności nie ma wpływu na dźwięk ani jego siłę. Po nagraniu filmiku jeszcze sprawdziłem czy będzie grać sam subwoofer bez małych głośników - niestety, dźwięku nie ma w ogóle - ale pisku też. Podłączam z powrotem małe głośniki do subwoofera - zaczyna się pisk. Odłączam -pisk wydobywa się ze subwoofera. Wyłączam głośniki pstryczkiem, włączam - i pisku nie ma. I tak w koło...

Sprawdziłem słuchawkami gniazda. W przednim muzyka gra normalnie, tylko w tle na przemian piszczy i bzyczy. W tylnym (tam, gdzie były podłączone głośniki) dźwięk jest strasznie płytki i przerywa.

Proszę o pomoc. :|

3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0 5
  • #2 03 Lis 2013 15:55
    dzimi
    Moderator

Sprawdź przewód od PC do głośników oraz przewód od pilota do głośników.

0
  • #3 03 Lis 2013 17:36
    Whitefire
    Poziom 2  

Sprawdziłem - nie wygląda na to, żeby w jakimś miejscu był poszarpany. Głośnik postanowiłem pobieżnie rozkręcić i co ukazało się moim oczom:

Creative SBS 2.1 350 - Bzyczenie, muzyka przestała grać Creative SBS 2.1 350 - Bzyczenie, muzyka przestała grać Creative SBS 2.1 350 - Bzyczenie, muzyka przestała grać

To normalne, że to tworzywo rozłazi się po tej płytce? Dodam, że troszkę tego chyba skapło i zastygło po wewnętrznej stronie obudowy.

0
  • #4 03 Lis 2013 17:54
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Whitefire napisał:
    Sprawdziłem - nie wygląda na to, żeby w jakimś miejscu był poszarpany.

Omomierzem to sprawdziłeś? Bo oczkami nie zobaczysz przełamania przewodu gzieś przy wejściu do wtyczki czy "pilota".

Whitefire napisał:
    To normalne, że to tworzywo rozłazi się po tej płytce?

To wygląda na zwykłe zabezpieczenie płytki termoglutem, dośc standardowa metoda stosowana w Chinach...

0
  • #5 03 Lis 2013 18:33
    Whitefire
    Poziom 2  

Ponoć mam omomierz w szkole, zapytam się jutro, czy mógłbym go użyć - a przez ten czas co mógłbym zrobić?

0
  • #6 07 Lis 2013 07:06
    dzimi
    Moderator

Whitefire napisał:
    a przez ten czas co mógłbym zrobić?
    - nic , bez pomiarów dalej nic nie zdziałasz. Naprawy elektroniki w większości opierają się na pomiarach i wciąganiu wniosków.

0
  Szukaj w 5mln produktów