Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lg tv/bluray/ntv - jak połączyć wszystkie elementy

kocurro76 03 Lis 2013 12:55 1137 8
  • #1 03 Lis 2013 12:55
    kocurro76
    Poziom 2  

Jak połączyć tv, bluray i ntv, tak aby dźwięk z tv można puścić przez bluray - kino domowe. Dane sprzętu: tv lg 42 lh, bluray lg m45, ntv nbox. Nie mam pojęcia jak to puścić, aby sygnał poszedł. Obecnie połączone tak, że działa, niestety nie idzie dźwięk z t v na kino domowe...proszę o szczególy połączenia....

0 8
  • #2 03 Lis 2013 13:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kocurro76 napisał:
    Jak połączyć tv, bluray i ntv,

kocurro76 napisał:
    Dane sprzętu: tv lg 42 lh, bluray lg m45, ntv nbox.

Ja też lubię kiszone ogórki,
    chcesz pomocy, wysil się trochę, to Tobie powinno zależeć by Ci pomóc,
    więc dane powinniśmy dostać "na tacy"!.
    kocurro76 napisał:
    Obecnie połączone tak, że działa, niestety nie idzie dźwięk z t v na kino domowe...

A dokładnie jak, opisz,
    Bardzo często jest tak, że dźwięk idzie, ale tylko z wbudowanego tunera w tv, z zewnętrznych źródeł sygnał audio nie przechodzi.
    Musiałbyś każde z tych urządzeń osobno podłączyć do kina domowego.

0
  • #3 03 Lis 2013 13:40
    dida37
    Poziom 13  

kocurro76 napisał:
    niestety nie idzie dźwięk z t v na kino domowe

Żeby mieć kino domowe, do odtwarzacza bluray trzeba dokupić amplituner z kolumnami. Dźwięk nie może pójść na zewnętrzne głośniki, których nie ma. W sieci nie ma żadnej informacji na temat odtwarzacza LG M45. Być może to jakaś podróbka bo raczej nie ma takiego modelu.

0
  • #4 03 Lis 2013 15:38
    kocurro76
    Poziom 2  

Przepraszam z modelem bluraya wkradła się literówka. Wpisywałem na tablecie...Bluray LG model HB45E. Nie jest to podróbka, tylko oryginalny produkt LG.
    Mam to podłączone tak, że na TV oglądam n - bez problemu i z bluraya bez problemu filmy :) niestety nie wiem jak podłączyć to tak, abym mógł film z ntv puścić przez kino domowe czyt. bluraya. Wszystko ma wejscia/wyjścia hdmi. Proszę o pomoc....

0
  • #5 03 Lis 2013 16:26
    intenso
    Poziom 38  

Podłącz tuner N do kina za pomocą kabla optycznego.

0
  • #6 03 Lis 2013 16:31
    Pablo1964
    Moderator

kocurro76 napisał:
    kino domowe czyt. bluraya

Kino domowe i bluray to dwa różne produkty. Odtwarzacz bluray jest jedynie jednym z elementów KD. Odpowiedzi, które otrzymałeś, zawdzięczasz swojemu niechlujnemu przedstawieniu problemu. Na forum technicznym należy pisać precyzyjnie.
    Rozwiązanie Twojego problemu znajdziesz na str. 21 instrukcji obsługi kina domowego.

0
  • #7 03 Lis 2013 16:38
    kocurro76
    Poziom 2  

Niestety nie posiadam instrukcji. A forum potraktowałem jako miejsce w którym ktoś życzliwy pomoże. Dziękuje. A lg które mam jest zestawem kina domowego z blurayem.

i sprawdziłem, dekoder jest podłączony kablem optycznym z blurayem. Nadal nie ma dźwięku na tv z dekodera.

0
  • #8 03 Lis 2013 16:55
    intenso
    Poziom 38  

kocurro76 napisał:
    Nadal nie ma dźwięku na tv z dekodera.

Chyba na kinie?
    Czemu chcesz puszczać dźwięk z n na tv a potem do kina,nie ma potrzeby przepuszczania dźwięku przez tv jak można od razu z n podać do kina.

Musisz teraz wybrać źródła na kinie domowym prawdopodobnie będzie to DI-IN (DIGITAL IN)

Dodano po 8 [minuty]:

Strona 21

0
    Załączniki:
  • #9 03 Lis 2013 19:11
    Pablo1964
    Moderator

kocurro76 napisał:
    A forum potraktowałem jako miejsce w którym ktoś życzliwy pomoże.
    KOCUREK1970 napisał:
    chcesz pomocy, wysil się trochę, to Tobie powinno zależeć by Ci pomóc,

To podsumowanie dla wszystkich użytkowników. Nie oczekujmy, że ktoś będzie tracił czas "bo mi się nie chce, mi się należy a forum jest po to, żeby pomagać". Szanujmy siebie wzajemnie i czas innych. Przypominam regulamin forum:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Temat wyczerpany, zamykam.

0