Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja i konfiguracja systemu Whonix (Debian) na Virtual Box

pl-nez 03 Lis 2013 13:01 3780 2
  • #1 03 Lis 2013 13:01
    pl-nez
    Poziom 6  

Witam. Mam prośbę o pomoc do kogoś kto miał do czynienia z tym systemem opartym na Debianie i ma pojęcie o konfiguracji tego systemu na Virtual Box.
    Ja dopiero od tygodnia mam zainstalowany Virtual Box. Wszystko poszło gładko z maszyną z Windows 7, ale z Whonix nie mogę sobie poradzić. Ściągnąłem Whonix-Workstation (plik ova) i zaimportowałem go Virtual Box, czyli na razie wszystko OK.
    Potem jednak jest problem, bo ta nowa maszyna z Whonixem nie ma łączności z siecią i nie da się uruchomić TORa (dla niego w końcu jest Whonix). :cry: Pewnie ma to związek z niezainstalowaniem Dodatków Guest Additions. Klikam na Urządzenia i Zainstaluj Dodatki Guest Additions, ale nic się nie dzieje. Objawem jest też myszka, która jest "uwięziona" wewnątrz maszyny i nie ma przejścia na fizyczną maszynę. Jednym zdaniem, co zrobić by mój Whonix miał łączność z siecią?
    Dodam tylko, że z zainstalowaniem tych dodatków na maszynie z Windows 7 nie było żadnych problemów.

0 2
  • #2 03 Lis 2013 13:30
    michcior
    Poziom 30  

Sieć raczej nie zależy od dodatków. W konfiguracji maszyny ustawia się interfejsy sieciowe. Zobacz co tam masz.
    Jest kilka opcji do wyboru trybu wirtualnych kart sieciowych:
    - "NAT" VirtualBox dostarczy maszynie internet poprzez mechanizm NAT, VB tworzy też DHCP serwer, ustawia gateway i DNS z systemu hosta, tak że w maszynie wirtualnej wystarczy skonfigurować interface na DHCP i jest internet!
    - "Host only" w systemie hosta stworzy wirtualna kartę, którą połączy "wirtualnym kablem" z tym interfejsem w maszynie wirtualnej, adresy i inne duperele musimy ustawić sami.
    - "Bridge" na warstwie Ethernetu, podłączy się do danego interfejsu hosta, generalnie bardzo ciekawa kombinacja, bo na jednym interfejsie hosta, mamy dwie karty (no a to jest przecież jedna) czyli jakby stworzył nam na hoście switch i co do hosta to do hosta a co do wirtulanej maszyny do wirtualnej maszyny.
    - "internal network" jak chcemy łączyć ze sobą wirtualne maszyny.

Jedna ważna sprawa, adaptery (interfejsy) w systemie linuxa otrzymują czasami bardzo dalekie numery i nie zawsze są automatycznie podnoszone, jeśli importowałeś maszynę, to może trzeba przetransfigurować interfejsy sieciowe ręcznie i je włączyć.

0
  • #3 04 Lis 2013 10:39
    pl-nez
    Poziom 6  

Stan był taki: Niepodłączona karta sieciowa. Ustawienia w "Sieć" dałem na NAT (DHCP też widziałem,że też jest ustawiony). Nic to nie dało i dalej nie ma łączności z siecią. Później ustawiłem na "Bridget" (mostkowana karta sieciowa) i również bez efektów. Może coś dodatkowo należy zaznaczyć? Import gotowej maszyny wirtualnej jak było w przypadku Whonixa pociąga za sobą jakieś inne ustawienia. Nie mam pojęcia jak to załatwić.

0