Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SMS50M78EU - Błąd 24

rafalst 03 Lis 2013 13:37 2997 4
  • #1 03 Lis 2013 13:37
    rafalst
    Poziom 10  

Witam.
    W którejś fazie zmywania, pewnie pod koniec bo woda w miarę czysta i naczynia też, wystąpił błąd E24.
    Wyłączyłem, włączyłem, uruchomiłem reset. Pompka załączyła, ale słychać że ma problem.
    Pytanie jak zdjąć dolny plastykowy panel pod drzwiami? Prawdopodobnie coś blokuje pompkę odpływy. Dmuchałem w wąż odpływowy to słychać jak wchodzi powietrze do zmywarki.

EDIT
    Nie ważne jeżeli chodzi o panel, udało się zdemontować, ale nic za nim nie ma poza "śrubą" do zdjęcie spodniej osłony?
    Myślałem, że się obędzie bez wyciągania maszyny...

0 4
  • #2 04 Lis 2013 17:15
    rafalst
    Poziom 10  

Serio muszę rozebrać pół zmywarki aby wydostać pompę spustu? Mam zdjęte oba boki, przechylona na tył 45 stopni, zdjęta dolna osłona, a pod nią była osłona blaszana, też zdjęta.
    Więc jestem na etapie gdzie ledwo do pompki idzie rękę włożyć. Więc następny krok jaki powinien być? Odłączyć wszystko od plastykowej spodniej obudowy i ją zdemontować? Czy to może jakoś się otwiera?

0
  • Pomocny post
    #3 04 Lis 2013 19:51
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

W instrukcji obsługi jest opisane jak można sprawdzić pompę bez demolowania sprzętu. Gdy trzeba to wyciągam pompę po zdjęciu blaszanej osłony pod drzwiami. Pompa ma jeden zatrzask, w miarę widoczny i dostępny. Przy powrotnym montażu możesz użyć kropli płynu do zmywania jako smarowidła dla gumowej uszczelki by pompa łatwiej weszła na miejsce.

1
  • #4 04 Lis 2013 19:59
    rafalst
    Poziom 10  

Pompę sprawdzałem od wewnątrz, znalazłem gumkę recepturkę, a raczej jej kawałek. Coś jeszcze musi siedzieć, bo nie zawsze zadziała. Spokojnie, nic nie demoluję, a aż tyle rozmontowałem, aby mieć lepszy wgląd jak dalej można by się do tego zabrać. Dolną osłonę 2h zdejmowałem, aby nic nie połamać.
    Zatrzask owszem widziałem, ten przy "chwytaku" przewodów przy pompce?
    Jeszcze jedno pytanie, po lewej mam labirynt i w 2/3 jego wysokości po środku jest jakby ślepy zaułek, który łączy się z przelewem spustu. W tym zaułku widzę brudy. Jakaś funkcja jego jest? Dość wysoko mam odpływ podłączony około 60 cm (instrukcja podaje max 1,1m) więc pewnie stąd te brudy. W sumie to pewnie nic takiego skoro to ślepy zaułek i nie ma tam żadnego czujnika.
    No nic pomacam i popróbuję jeszcze.
    Dzięki za podpowiedź.

PS smarowidło to pomyślałem, aby użyć silikon w spraju.

PS2 Jeszcze jedno, po odciągnięciu zatrzasku, pompę przekręcam/przesuwam w prawo? Z jego budowy wynika że blokuje pompę przed przesunięciem/przekręceniem w prawo.

0
  • Pomocny post
    #5 04 Lis 2013 20:32
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

rafalst napisał:
    znalazłem gumkę recepturkę, a raczej jej kawałek.

To pewnie reszta jest owinięta wokół ośki. Wyciągnij tę pompę i wyczyść. Po montażu powinno być ok.
    rafalst napisał:
    W tym zaułku widzę brudy

Płucz naczynia przed włożeniem do zmywarki, syp proszek i myj w wysokich temperaturach. Nie będzie brudu przybywać a i ryzyko ponownego zapchania pompy spadnie do minimum.

0