Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Easytouch - przeróbka wykorzystanie elementów z innego radia samochodowego.

kzf 03 Lis 2013 14:06 945 2
  • #1 03 Lis 2013 14:06
    kzf
    Poziom 10  

Witam.

Mam pytanie, posiadam kilka radyjek samochodowych Panasoniki, Sony głównie starsze, i mam radio easytouch, z kilkoma fajnymi opcjami, naprawdę czytelnym wyświetlaczem, USB. Moje pytanie jest takie czy jest realne wybebeszyć, je przerobić tor audio zastępując go torem z radia np Panasonica, a sterowanie sygnałem ``zapodać z easytouch`` gdzie notabene bardzo fajnie jest to rozwiązane....

Jestem trochę konstruktorem amatorem, zatem domyślam się że pewnie owe radia mają w jakimś sensie budowę modułową, działają pewnie na scalakach, zatem to w teorii powinno być możliwe? Chodzi mi głównie o aplikację bardziej ``niezawodnego`` toru audio do tego sterowania....

Dodano po 59 [sekundy]:

Bo muszę przyznać że radio brzmi naprawdę koszmarnie...

0 2
  • #2 03 Lis 2013 14:12
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Teoretycznie jest to możliwe. Zdobądź schematy obu radioodbiorników, przeanalizuj je, sprawdź sobie z czego składa się tor audio, jak jest sterowany i składaj. Czyli w zasadzie zrób nowe radio. Już wiesz, że sprawa raczej mało realna? Jedyne co, to możesz pokusić się o wymianę końcówek mocy, jeśli te są na prawdę słabe. Ale obawiam się, że problem leży dużo wcześniej niż w końcówkach.

0
  • #3 03 Lis 2013 15:23
    kzf
    Poziom 10  

Jeszcze o tym nie wiem, dlatego piszę tutaj bo wiem że tu można spotkać pasjonatów elektroniki, ja jestem raczej nieelktronikiem a mechanikiem, z elektroniką jestem tylko na tyle na ile mi to potrzebne.

A twoim zdaniem gdzie leży problem? W przedwzmacniaczu zapewne, bo ten interfejs kolorowy który widać na panelu czołowym domyślam się że służy do sterowania, a przedwzmacniacz jest umieszczony jeszcze gdzieś wcześniej,

wesoło by było to jakoś przebudować, chyba że poziom integracji elementów ze sobą jest tak duży że jest niemożliwym dopasować np interfejs radia A do audio Radia B...

0
  Szukaj w 5mln produktów