Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Ukryta partycja Recovery

03 Lis 2013 16:13 14094 10
  • Poziom 10  
    Witam!
    Zakupiłem niedawno ww lapka na promocji w sklepie bez systemu. Zainstalowałem win7 i podczas instalacji byla juz partycja recovery chociaz jej nie tworzylem. Teraz z ciekawosci chcialem wystartowac wszystko od nowa z tej partycji, ale nie moge. Dodam, ze nie formatowalem tej partycji wiec powinna byc nienaruszona. Czy da sie jakos postawic system z tej partycji skoro lapek nie mial wgranego systemu przy zakupie?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Po włączeniu powinieneś nacisnąć przycisk nad F4(one key rescue system) by przywrócić do stanu fabrycznego.

Link
  • Poziom 10  
    Byłem już tam, ale zadna z funkcji nie działa. Dodam ze moja partycja "Lenovo Part" ma tylko 1 gb.
  • Spec od komputerów
    Powinna mieć ok 15 GB. Klawisz recovery już nie zadziała bo wgrałeś inny system. Pokaż fotkę z zarządzania dyskami.
    Teraz doczytałem ,że zakupiłeś laptopa bez systemu. Jaki system chcesz przywracać ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Liczyłem, ze moze zostal system wykasowany, ale pozostawili pliki recovery;) Czyli teraz jedynie pozostaje mi postawienie na nowo np win 7 i stworzenie z niego recovery? Czy moze jest jakis inny lepszy sposob, bo wgrywanie sterownikow do wszystkiego jest meczace?
    Dodam ze po instalacji partition magic zniknela mi jeszcze partycja d;/ Lenovo Y580 - Ukryta partycja Recovery
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Prawidłowo że zniknęła bo PM sie nie nadaje do win7 i uszkadza system plików. Jest o tym wszędzie pisane.
    Kupiłeś bez systemu to musisz system zainstalować a potem zrobić kopię. Nie ma innej możliwości.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Hehe, teraz już wiem;)
    Co do robienia tej kopi polecasz OneKey Recovery, czy może jakieś inne oprogramowanie?

Aaa..czyli ta partycje Lenovo Part mogę sformatować?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tylko z linuksa live CD kopia fsarchiver lub partimage.
    Redobackup jest bardzo intuicyjny i klikalny.
    http://linuxiarze.pl/redo-backup/
    Pozdrawiam
    Możesz sformatować cały dysk
  • Poziom 10  
    Pierwsze zdanie jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe, ale Redobackup wygląda przyjemnie i poradnik jest;)
    Jak mniemam win 7 w Redo tez zrobie?:>
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Programowi archiwizującemu jest wszystko jedno co jest na partycji. Może być win 7.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzięki!
    do zamknięcia;)