Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32 [C] Eclipse - Kurs dla początkujących bez SPL Czy potrzebny ?

SeerKaza 11 Lis 2013 19:04 11916 37
  • PCBway
    _pieczas
    Poziom 12  
    A ja wam powiem, że z mojego punktu widzenia, tj osoby, która jest nowa w temacie stm, taki kurs byłby dobry po pewnymi warunkami. W temacie AVR spędziłem troche czasu,chociaż nie jestem specjalistą, ani nawet zaawansowanym graczem. Radzę sobie na własne potrzeby, głównie wykorzystując je do sterowania. Tam zaczynałem od kursów w internecie, książki pana Mirka aż nauczyłem się w miarę efektywnie korzystać z noty katalogowej. FreddieChopin wciąż odsyła ludzi do noty katalogowej i nie dziwię mu się, bo jest starym wyjadaczem, lecz dla kogoś kto dopiero zaczyna zabawę, odpalenie reference manuala, gdzie sam spis treści zajmuje tyle co znaczna część datasheeta atmegi powoduje niechęć.
    Są książki, nawet dobrze objaśnione, na temat stm32, ale ich zakałą jest to,że korzystają z tych bibliotek od ST, co w mojej opini nie jest rozwojowe. Puku co jestem na etapie migania diodami wyswietlacza LCD i przerwania od SysTick, więc korzystam z tego ustrojstwa, ale nie ruszę nic dalej dopóki nie zrobię tego samego bez korzystania z tych bibliotek.
    Gdyby kolega nadal był zainteresowany stworzeniem takiego kursu to moja propozycja jest taka, że należałoby się skupić na tym, aby uruchomić konkretną aplikację bez SPL oczywiście, objaśnić za co odpowiedzialna jest konkretna linijka, podać ewentualne alternatywy w ustawieniach rejestrów i tyle. Bez wnikania w szczegóły. Same ogólne konkrety poparte przykładem, a wywody poświęcone np wywłaszczaniem przerwań pozostawić literaturze.
  • PCBway
    Marek K
    Poziom 13  
    Najlepszą robotę robi Freddie Chopin
    http://www.freddiechopin.info/
    Jeśli chodzi o kursy i przykładowe programy :) Choć może jak ktoś zupełnie niezaznajomiony to może się przerazić wgryzając się w dość zaawansowane podejście Freeddiego

Ja sobie kupiłem stmf4 discovery i też coś tam klepnąłem (zaznaczam że to dopiero początek)
    http://wikimarek.referata.com/wiki/Programowanie_STM32F4_Linux
    dziechu
    Poziom 27  
    ja zamiast kursów video wolę kursy pisane - mogę w swoim tempie czytać, zatrzymać się czy cofnąć w czytaniu znacznie łatwiej niż np. cofanie filmu. Uważam że raczej przydałby się zbiór porad i przykładów dla każdego podstawowego peryferium osobno, krótki opis po polsku jak działa i do czego służą poszczególne bity w rejestrach i przykłady kilku najpopularniejszych ustawień bez SPL itp.
    Jado_one
    Poziom 22  
    Sensowny kurs musiałby być kursem 'live', bo bez przerwy wychodzą nowe wersje IDE, gcc, pluginów do Eclipse, bibliotek, itd, itp....O nowych wersjach procesorów nie wspomnę....
    Taki kurs zaraz po napisaniu zaczyna się deaktualizować i za chwilę już nie odpowiada rzeczywistości.
    Tylko komu się będzie chciało cały czas trzymać gdzieś na stronie najnowszą wersję kursu i wciąż go aktualizować zgodnie ze zmianami.
    Może na jakiejś stronie WIKI, by to się dało zrealizować - przy większej ilości osób uczestniczących. Gdyby jednemu autorowi znudziło się prowadzenie uaktualnień, zastąpiłby go inny.
    Do czasu oczywiście aż wyjdzie nowa, wspanialsza rodzina procesorów i zdetronizuje obecną ;-)

Ciekawy jestem czy byliby chętni na naukę procesorów PIC32 - na przykład, i gdyby jeszcze połączyć taki kurs z tanimi płytkami developerskimi własnej konstrukcji (np. jako open hardware) - z możliwością zakupu gotowca dla osób o mniejszych umiejętnościach lub bardziej leniwych...