Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA ZIA6628, piasek na naczyniach i w komorze

karolek7 03 Lis 2013 17:51 1668 4
  • #1 03 Lis 2013 17:51
    karolek7
    Poziom 2  

Witam. Mam zmywarkę od prawie 8 lat. Jak dotąd wszystko grało. Teraz po zakończonym programie, na naczyniach i w komorze są takie dziwne drobinki, jakby piasek lekko tłusty. Ten piasek był ostatnio też w dyszach (z jednej i z drugiej strony). Po za tym nie wskazuje żadnego błędu. Ramiona się obracają. Po za tym nie dosusza pojemników plastikowych, sufit zmywarki jest cały mokry - pełno kropelek. Korzystaliśmy ostatnio również dwukrotnie z płynów myjących, nic nie pomogło. proszę o wskazówki.

0 4
  • #2 03 Lis 2013 18:04
    rafalst
    Poziom 10  

Z tego co się orientuję to zmywarki mają swoje złoże zmiękczające wodę. Możliwe, że właśnie ten system uległ uszkodzeniu i stąd się bierze ten piasek.
    Aczkolwiek sprawdziłbym jeszcze jak się ma sprawa z filtrami przy zaworze doprowadzającym wodę. W nakrętce powinien być filtr mechaniczny. Może coś z sieci napłynęło.

0
  • #3 03 Lis 2013 19:19
    karolek7
    Poziom 2  

Dzięki, za szybką odpowiedź. Właśnie sprawdziłem filtr przy złączu aqua stop - bo mam zmywarkę podłączoną do ciepłej wody. Czy jeszcze jakiś mam sprawdzić. Tamten był czyściutki. Czy do tego złoża jest jakiś dostęp - czy sam będę w stanie go wymienić?

0
  • #4 03 Lis 2013 22:38
    rafalst
    Poziom 10  

Jeżeli masz zdolności "złotej rączki" to powinieneś sobie poradzić. Nie mam pojęcia jak to wygląda ze złożem i głowy sobie nie dam uciąć, że to złoże. Akurat mam problem ze zmywarką i u mnie jest to plastykowy pojemnik (z tego co jest póki co widoczne), wygląda że składa się z 3 komór. Jedna na sól, druga jakby "śluza", a trzecia w której znajduje się złoże. Nie powiem Ci czy wymienia się cały zbiornik, czy może tylko zdejmuje pokrywkę. Wygląda na nasypane luzem wprost do komory zbiornika.
    Poczekaj jeszcze chwilę, dziś niedziela. Jutro poniedziałek, nudy w pracy to pewnie więcej osób zajrzy to coś więcej powiedzą.

Możesz ewentualnie, jeżeli mówisz że jest to wielkości piasku (może ten filtr nie jest w stanie tego zatrzymać), do zaworu podłączyć wąż z przełożoną warstwą gazy i spuścić z 10 litrów. Wtedy sprawdź gazę.
    Aczkolwiek nadal bym obstawiał złoże.

0
  • #5 04 Lis 2013 00:56
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

karolek7 napisał:
    proszę o wskazówki.
    Zapewne kostek do mycia kolega używał? Ten piach to nic innego jak krzemionka która jest zawarta w kostkach, nazbierało się jej wystarczająco w układzie hydrauliczym , teraz się odrywa i brudzi.

1