Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel serwisowy z opcją ładowania

Clico Fantastico 19 Mar 2005 22:37 537 1
  • #1 19 Mar 2005 22:37
    Clico Fantastico
    Poziom 10  

Witam,

Tak wiem jest to 1769 pytanie o przeróbkę kabla do Siemensa, ale proszę nie bijcie, bo chodzi mi o coś innego niż zwykle.

Mam ten kabel http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44044244
    Oczywiście okazało się że trzeba go uzdatnić do współpracy z niektórymi siemensami. Spoko, z opisów na elektrodzie i innych stronach wiem jak to zrobić. Ale przy okazji chciałbym aby kabel służył też jako ładowarka do telefonu.

Zasilanie zamierzam pobierać z portu USB. Wg. specyfikacji można z niego ciągnąć do 500 mA, więc myślę że wystarczy. Z tego co wiem to do ładowania służy 3 pin. No i własnie teraz pytanie, jak to wszystko podłaczyć ? Tzn. żeby zasilać kabel muszę dać + na 4 pin a minus na 1. A żeby ładować telefon to domyslam się że + na 3 a - na 1 ??? Czy mam rację ? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
    No i jeszcze taka kwestia czy da się to wszystko podłaczyć bez przełacznika tzn. + jednocześnie do 3 i 4 , czy konieczne jest wlutowanie przełącznika, bo nie chciałbym żeby z telefonu albo z USB poszedł dymek ;).

A może już ktoś zbudował taki kabel z ładowarką i może sie podzielić doświadczeniem.

• #2 19 Mar 2005 23:48
    mikom
    Poziom 12  

Mozna tak podlaczyc, jak nic nie pomylisz to bedzie dzialac.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo