Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig RDS6500 ze zmieniarka MCD30

19 Mar 2005 23:13 1254 2
  • Poziom 10  
    Witam,

Czy ktos moglby mi pomoc w kwestii w/w zestawu ???
    A wiec problem mam ze zmieniarka MCD 30 !!! z tego co zauwazylem , po odkreceniu obudowy, po właczeniu odtwarzarki CD - czytnik optyczny przemieszcza sie do skrajnego polozenia plyty CD (koniec plyty) po czym wyskakuje komunikat SURFACE - brak odtwarzania !!! Czasami (ale to sporadycznie) czytnik(laser) startuje od poczatku plyty CD (tj. jej srodka) i wowczas "uda sie" odczytac plyte ! Ale z kolei po probach przerzucenia na inny utwor na danej plycie sytuacja sie powtarza z przemieszczeniam czytnika na koniec plyty CD i wyswietleniem komunikatu SURFACE :(

aaa jeszcze jedno...
    oczywiscie przy tych probach plyta CD 'wiruje-obraca sie' do czasu ukazania sie komunikatu SURFACE po czym nastepuje przejscie na kolejna plyte znajdujaca sie w kasetce i sytuacja sie powtarza :(
    Czy wyzej opisana sytuacja moze miec zwiazek z samymi obrotami plyty ( za wolne lub za szybkie lub mozem nie w poziomie, drgania itp. ) ???

Czy ktos moze mi pomoc z tym fantem ???
    Zauwazylem rowniez, ze na glowicy (czytniku) znajduje sie maly potencjometr! Czy ktos sie orientuje co to za regulacja ?

dzieki wielkie za wszelka pomoc

pozdrawiam

marian

email : mariano78(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 27  
    Poszukaj temat SURFACE był poruszany -padnięty laser.Typ lasera to 92.5 na dwie taśmy wcikane 1- 4pin 2- 12 pin(mało popularna).
  • Poziom 10  
    Witam,

juz sporo czasu minelo od wrzucenia tematu na grupy ! wiec chcialbym zakonczyc temat i wyjasnic ze nic nie wskuralem ze starym laserem(zadna regulacja nie pomogla) tylko zdecydowalem sie na zakup nowego lasera! Po wymianie lasera zestawik hula bez zarzutow :)

pozdrawiam

marian