Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA diora ślązak zero reakcji

03 Lis 2013 21:44 9429 44
  • Poziom 11  
    Witam kolegów
    Zostałem posiadaczem radia Ślązak srebrnej wersji,ale zawsze usterka jakaś musi być,a więc problem polega na tym że jest zero reakcji od strony radia tylko cichutkie buczenie w głośniku. Wiem o tym ze odbiornik nie jest przestrojony,ale jak podłączam sygnał do wejścia gramofonowego i dam na full to tak samo tez cisza.Moje podejrzenie pada na wzmacniacz bo układ UL1211 jest zimny a natomiast wzmacniacz 2minuty po włączeniu staję się lekko ciepły czy to może być jego wina ? .Dosyłam zdjęcia dla pomocy.Za wszystkie pomysły i sugestie bardzo dziękuję. UNITRA diora ślązak zero reakcji
    UNITRA diora ślązak zero reakcji
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    Benzyna ,spirytus przemyj przełącznik zakresów,potencjometry,następnie pomiary, miernik widzę ze masz, schemat w necie.
    Wadliwe były w tych odbiornikach kondensatory ceramiczne47nf,10nf (zwarcie),ulegały korozji wyprowadzenia cewek do kołków (przerwa) filtrów.Cewka L9, potencjometr montażowy 47k przy UL1211 spróbuj pokręcić delikatnie......kondensatory elektrolityczne przy końcówce.
    73!
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    A mogę przemyć denaturatem to też alkohol
  • Spec od sprzętu Unitra
    dipol napisał:
    Wadliwe były w tych odbiornikach kondensatory ceramiczne47nf,10nf (zwarcie),ulegały korozji wyprowadzenia cewek do kołków (przerwa) filtrów.Cewka L9, potencjometr montażowy 47k przy UL1211 spróbuj pokręcić delikatnie.....
    A jak to się ma do
    spawacztda napisał:
    ale jak podłączam sygnał do wejścia gramofonowego i dam na full to tak samo tez cisza
    Dotknij palcem wejścia układu, jeśli dalej cisza to układ do wymiany.
  • Poziom 11  
    Zrobiłem tak jak powiedział kolega "marian1981.02" ale cisza :( czyli co scalak do wymiany, a dostane w elektronicznym UL1402
  • Poziom 13  
    spawacztda napisał:
    Zrobiłem tak jak powiedział kolega "marian1981.02" ale cisza :( czyli co scalak do wymiany, a dostane w elektronicznym UL1402

A to tak trudno skorzystać z wyszukiwarki internetowej?
    Nawet na Allegro są wystawione.
  • Poziom 33  
    marian1981.02..... pisałem o tym z czym się spotykałem w tych odbiornikach pracując w ZURiT
    i WPHW.....sam wiesz wszystko tam mogło się popsuć hi
    spawacztda...a głośnik sprawdziłeś czy sprawny?
    73!
  • Poziom 11  
    Głośnik sprawny,a UL1402 pozyskam z niedziałającego amatota DSS101 (i tak sie niedało go naprawić) troche ina obudowa ale jakos wcisne go.Jak będzie coś noego to będę pisał
  • Spec od sprzętu Unitra
    dipol napisał:
    marian1981.02..... pisałem o tym z czym się spotykałem w tych odbiornikach pracując w ZURiT
    Piszesz aby sobie chyba popisać i nie czytasz dokładnie opisu.
    Tu znów przykład
    dipol napisał:
    a głośnik sprawdziłeś czy sprawny?
    Przecież pisał, że
    spawacztda napisał:
    zero reakcji od strony radia tylko cichutkie buczenie w głośniku.
  • Poziom 11  
    Mała pomyłka scalak w Amatorze to UL ale UL1405 pomyliłem się i zobaczyłem to dopiero po rozebraniu amatora.A dostane w elektronicznym UL 1402

Piszesz jakbyś nie znał Naszej polszczyzny - coś w stylu "Ja być Kali być głodny".
    Poproszę o poprawienie wszystkich wpisów w myśl
    regulaminu pkt 3.1.13 tego Forum.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

[SP5ANJ]
  • Spec od sprzętu Unitra
    spawacztda napisał:
    .A dostane w elektronicznym UL 1402
    Nie.
  • Poziom 33  
    spawacztda...przejdź się po szrotach gdzie zbierają elektronikę .Zaopatrz się w wodę rozmowną i na pewno coś załatwisz.Ja we wrześniu pozbyłem się z warsztatu sprzętu a było tego co nieco..Popatrzę w zbiorach chyba się będzie gdzieś taki scalak przewracać.
    Jak znajdę dam znać.
    Grabownica jest koło mojej miejscowości...Stara,Nowa???
    marian1981.02...przeoczyłem ...a czy musisz mnie dokuczać? twoje wpisy też nic nowego nie wnoszą.
    Młody kolega grzecznie pyta...każdy kiedyś od czegoś zaczynał ...przypomnij swoje młode lata...
    pozdrawiam i już się nie wtrącam.... zasilacze impulsowe czekają , jutro na rano mają być gotowe.....centrala wyniesiona leży...
    73!
  • Poziom 11  
    dipol...Jeżeli chodzi ci o miejscowość gdzie mieszkam to Grabownica Starzeńska.Bardzo byłbym wdzięczny jak byś miał tego scalak.
  • Poziom 11  
    Witam. Czy przypadkiem nie jest przepalony bezpiecznik topikowy? Widać na fotografij jak jeden z bezpieczników ma przepalony drucik.Chodzi o bezpiecznik który jest umieszczony pod kondensatorami elektrolitycznymi.Pozdrawiam Daniel.
  • Poziom 11  
    Nie. Bezpiecznik jest dobry, tylko jakiś partacz zamiast wsadzić bezpiecznik normalny, kupny, to ten rozebrał i wsadził kawałek druciku miedzianego.
  • Poziom 11  
    Koledzy coś wiadomo o tym UL1402 ma któryś z kolegów na stanie chętnie kupię.Oczywiście sprawnego scalaka
  • Spec od sprzętu Unitra
    Trzeba było kupować na portalu jak były.
    Ja mam nówkę. Ile dajesz? :D
    Oferta na pw.
    UNITRA diora ślązak zero reakcji UNITRA diora ślązak zero reakcji
  • Poziom 29  
    spawacztda napisał:
    coś wiadomo o tym UL1402 ma któryś z kolegów na stanie chętnie kupię.

A w jakiej obudowie?
  • Poziom 11  
    "marian1981.02" ja dałbym 4 zł bo po tyle widziałem na Allegro zgadzasz się co do ceny?
    "kotuniunia " taka obudowa jak kolega wyżej pokazuje.
  • Poziom 11  
    I jak tam koledzy znajdzie się jakiś scalak
  • Poziom 29  
    Jak ci 4 złocisze + 4 złocisze za przesyłkę brakuje to co ci mamy poradzić?. Daj zarobić złomiarzom.
    Poszukaj w domu- może z tamtej epoki znajdzie się świnka skarbonka zasobna w te: już wyliczam na kasie- 8 zł. Nikt ci za friko nie da. Na złomie też zapłacisz,cena transformacji ustrojowej,a ty tego nie pamiętasz -to pokolenie cyborgowe.
    Swoją drogą to za te 4 złocisze to bym paluchem nie ruszył i współczuję gościom co 1 szt za te pieniądze muszą pakować i fatygować się z wysyłką ,a tacy jak ty grymaszą bo jeszcze jest za drogo. Poprzewracało się wam w ..... Żegnam ozięble.!
  • Poziom 11  
    To ile chcesz za tego scalak cena nie gra roli ale nie więcej niż 30 zł bez przesady,ważne żeby Ślązak działał( Nie chciałem nikogo obrazić z tymi 4zł,i nie zachowujmy się jak dzieci z piaskownicy młodsi użytkownicy to czytają,jaki im przykład dajemy ?)
  • Poziom 29  
    Ja nic nie chce, tylko sprawa robi się śmieszna ,bo na znanym portalu jak klikniesz ul 1402 , masz za takie koszta jw. napisałem i po sprawie ,a tak to temat robi się długaśny i kolejne wpisy nie wnoszą. Jak nie masz konta na alle..... ,to ktoś z twoich znajomych ma i kurier ci w ząbkach przyniesie.
  • Poziom 11  
    spawacztda napisał:
    Mała pomyłka scalak w Amatorze to UL ale UL1405 pomyliłem się i zobaczyłem to dopiero po rozebraniu amatora.A dostane w elektronicznym UL 1402

Sam szukam sposobu zastąpienia standardowych końcówek mocy w Amatorze 2b, to jakie tam są faktycznie układy?
    Jutro zabieram się za rozbiórkę.

Pozdrawiam,
    Rafał
  • Spec od sprzętu Unitra
    rafi127 napisał:
    w Amatorze 2b
    Tam to inna bajka. Ale nie o amatorze tutaj temat.

kotuniunia napisał:

Jak ci 4 złocisze + 4 złocisze za przesyłkę brakuje to co ci mamy poradzić?. Daj zarobić złomiarzom.
    Poszukaj w domu- może z tamtej epoki znajdzie się świnka skarbonka zasobna w te: już wyliczam na kasie- 8 zł. Nikt ci za friko nie da

I tu jest racja.
    W sumie nie chodzi o to, że na tym zarobić mam. Ale nie chce się za taką kasę z tym na pocztę chodzić itp. Wolę by leżało to dalej w szufladce.
  • Pomocny post
    Moderator
    Witam, mam te układy nówki nie lutowane. Mogę wysłać za free. Reszta na pw.
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki za układ,radio wróciło do żywych.Teraz tylko przestrojenie,jak bym miał problemy to napiszę, narazie wielkie dzięki ;)
  • Pomocny post
    Moderator
    Witam, czyli jest ok, układ wlutowałeś, radio jak piszesz "wróciło do żywych", ale sprawdź, czy układ nadmiernie się nie grzeje. Może być tak, że coś w układzie jest jeszcze uszkodzone i układ scalony za chwilę się uszkodzi. To może na wyrost, ale....
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Układ się nie grzeje radio buczy wejście sygnału działa ale nie znajduje żadnej stacji wiem że nie jest przestrojony ale jedną powinien przynajmniej zaleście ,wymieniłem UL1211 ale to nie jego wina.Mam kondensatory do przestrajania ale nie mogę nigdzie kupić 18pF i 12pF ,gdzie mogę takie znaleźć.