Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum - brak ogrzewania

03 Lis 2013 22:02 2955 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, mam taki problem a mianowicie, nie działa ogrzewanie kabiny, sprawdziłem wiązki są całe nie zgnite, elektrozawór jest ok, ale sterownik nie podaje masy na elektrozawór, plus dochodzi a minusa nie ma, nie wiem jakie wartości muszą mieć termistory ( ten w panelu w kabinie, i ten w nagrzewnicy). Sterowanie z kabiny działa, do potencjometru dochodzi 5V a do sterownika w zależności od pozycji pokrętła różne napięcia, czy ktoś wie ile napięć ma dochodzić do sterownika i na których pinach, ile mas. Może ktoś wie czy psują się te sterowniki czy też panele w kabinie a jeśli tak to co może się tam zepsuć. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witaj RENO-MAX szczerze mówiąc to miałem nadzieje że to ty się odezwiesz, bo przeglądałem inne posty i miałem wrażenie że dobrze znasz renówki. Wiem że najprościej było by podłączyć komputer i odczytać co jest grane ale nie mam w tej chwili możliwości podłączyć auta więc muszę sobie radzić w inny sposób. Wymyśliłem dzisiaj jak sprawdzić te termistory, a mianowicie trzeba je podłączyć do +5V i mierzyć napięcie na wyjściu, czy się zmienia przy różnych temperaturach , ale co jeszcze mógłbym zrobić? za wszelkie pomysły i podpowiedzi z góry dziękuje.
  • Poziom 8  
    Zablokowany agregat, tylko komputer
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witaj RENO-MAX szczerze mówiąc zabiłeś mnie tym pytaniem, nie wiem czy nadmuch na szybę nie jest włączony, interesowało mnie tylko pokrętło ciepło zimno, nie wiedziałem że tak to działa w renówce. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie że samochód nie ma klimy ale sterownik jest chyba taki sam, więc może być tak jak napisałeś, postaram się to sprawdzić w czasie weekendu i dam znać. Za wszelkie dalsze sugestie z góry dziękuje.
  • Poziom 9  
    Witaj RENO-MAX sprawdziłem wszystko i okazało się że pokrętło było ustawione na szybę, po przestawieniu pokrętła wszystko zaczęło działać jak należy. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi i zamykam temat