Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helios ELS-V 60/35 - Wentylator helios - prawidłowa instalcja

Smołek 03 Lis 2013 23:02 6837 0
    Smołek
    Poziom 10  
    Witam
    Rozebrałem (w celu wyczyszczenia) wentylator Helios pracujący u mnie w mieszkaniu i zdziwiło mnie że powietrze wciągane przez turbinę, wracało z powrotem do wentylatora (opisane na rysunku jako wylot z powrotem do wentylatora)

Helios ELS-V 60/35 - Wentylator helios - prawidłowa instalcja Helios ELS-V 60/35 - Wentylator helios - prawidłowa instalcja

Zaślepiłem ten wylot (który wg schematów na stronie producenta ma zastosowanie gdy przewód wentylacyjny jest 'z boku' wentylatora a nie 'pod nim')
    teraz całe powietrze jest kierowane do przewodu wentylacyjnego...
    Helios ELS-V 60/35 - Wentylator helios - prawidłowa instalcja Helios ELS-V 60/35 - Wentylator helios - prawidłowa instalcja

Czy zna się ktoś na tego typu turbinach i jest w stanie powiedzieć czy developer popełnił błąd w montażu i nie dodał jakiejś maskownicy czy tak powinno być? (w co wątpię bo zamiast trafiać do kanału, powietrze 'wybierało' łatwiejszą drogę i krążyło cały czas w obudowie wentylatora zmniejszając jego efektywność).
    Nie znajduję jednak żadnych rysunków jak takie maskowanie powinno wyglądać ani schematów potwierdzających moją teorię stąd pytanie do bardziej doświadczonych...

Edit:
    Oczywiście w instrukcji jest czarno na białym że zaślepka powinna być...