Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 155.54 - Zgrzyta Elektrohydrauliczny Rewers

03 Lis 2013 23:23 5790 15
  • Poziom 8  
    Witam.Ciągnik Renault 155.54 skrzynia z elektrohydraulicznym rewersem + trzy półbiegi.Jadąc do przodu i przełączając włącznik przy kierownicy od rewersu ,pózniej wciskając sprzęgło pojawia się zgrzytanie bieg do tylu po chwili załączy ,jadąc do przodu i zatrzymując ciągnik wciskając sprzegło i przełączając rewers jest wszystko bez zgrzytu.Jadąc do tyłu i przełączając dzwignie rewersu do przodu ciągnik w jest nadal w ruchu wciskając sprzęgło bieg włączany jest bez zgrzytu.Czytałem posty o tym problemie ,ale nigdzie rozwiązania.Jak przeprowadzic kalibracje,jakim urządzeniem może ktoś rozwiązał ten problem?Prosze o Pomoc. :?: Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Witam.Odświerzam temat zgrzytającego elektrohudraulicznego rewersu.Czy może to być wina uciekającego ciśnienia na sprzegle-Tarczek?Gdzie zmierzyć?
  • Poziom 8  
    Witam,po długiej przerwie okazało się że było rozsypane jedno łożysko igiełkowe na koszu synchronizatora.Ciągnik złożony i jeszcze większe problemy wsteczny podczas przełączania gdy ciągnik się toczy nadal zgrzyta ,czy to wina hamulca synchronizatora?Po za tym po puszczeniu sprzęgła ciągnik rusza po chwili do przodu jak i do tyłu i trzeci półbieg też po chwili załącza.Ciśnienie na skrzyni skacze od 17 bar do 23 bar powymieniane oringi na wodzikach i rurkach zasilających posprawdzane powietrzem i było ok ,tarczki w bdb stanie ,sprzęgło delikatnie ciągnie zapala się czasami kontrolka ciśnienia skrzyni ,czy to wina pompy w skrzyni? dodam że przed rozebraniem ciągnik ruszał płynnie tylko ten wsteczny rozpinało.Mechanik coś żle poskładał chyba na co zwrócić uwagę przy ponownym rozebraniu? Proszę o pomoc:cry:
  • Poziom 8  
    Nie nie kalibrowałem
  • Poziom 8  
    Tyle to i ja wiem,tylko kto ma urządzenie do kalibracji do takiego wynalzku?
  • Poziom 1  
    Witam i jak z ciagnikiem, dało rade z kalibracja czy jak , jakie koszty naprawy, ile mth masz w swoim renault ? pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam pod koniec miesiąca dotrze do mnie sprzet do diagnozy i kalibracji jak opanuje temat napewno się odezwe
  • Poziom 8  
    Witam.Nic na razie nie robię ,nie mam na to czasu,zajmę się tym bliżej wiosny,ogólnie myślę że trzeba rozebrać i poskładać jeszcze raz,naprawa skrzyni odbyła się bez demontażu kabiny i to był raczej błąd.Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Witam.Odświeżam temat.Kto Posiada Urządzenie do kalibracji Skrzyni ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Mam z trzy lata albo więcej ,mam tez 15-szt innych ciągników i jak akurat gdzieś stoi w takim miejscu że przeszkadza wtedy mi sie przypomina i odświeżam temat ,tak na marginesie jest sporo tych ciągników w polsce i wiem że użytkownicy narzekają ale jak to polak nie za bardzo chce pomóc jeden drugiemu.Chyba ogłosze go na części ,na jesieni.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Witam Mogę wykonać kalibracjie pisz na pw skąd jesteś
  • Poziom 8  
    Ciągnik sprzedany Dziękuję wszystkim za pomoc.