Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki skaner najlepszy z allegro do 300zl

03 Lis 2013 23:47 3417 11
  • Poziom 13  
    Witam. Poszukuję skanera częstotliwości, który można kupić na allegro do 300 zł. Jest ich kilka i w sumie gdzieniegdzie piszą, że Uniden-y są nie złe ale można też znaleźć opinie szkalujące je. Piszą też że nie są zbyt dobre czy łatwe w obsłudze. Poszukuję skanera, najlepiej który łapał by wszystkie pasma no ale bez lotniczego też się obejdzie oraz łatwego w obsłudze. Prosty, dobry, tani to słowa którymi się kieruję, jest taki ;D?
  • Poziom 11  
    Uniden ubc69 xlt kupisz go spokojnie do tych pieniędzy co piszesz a jest to jeden z łatwiejszych w obsłudze i nie posiada pasama lotniczego
  • Poziom 35  
    Tutaj Kolega sprzedaje Uniden'a UBC-69XLT-2 za 200 zł: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2680664.html

To bardzo dobry skaner na początek, bo:

a) po wybraniu BandPlan3 ma zgodny krok syntezy z obowiązującym w Polsce;

b) dobrze sobie radzi będąc podłączony do anteny zewnętrznej;

c) antena z zestawu nie powala na kolana, ale coś tam na niej słychać

d) prosta obsługa (nie to co Icom czy Alinco) nawet początkującemu nie sprawi kłopotów (poza tym opisałem dokładnie programowanie krok po kroku w jednym z wątków);

e) jest czuły

f) ma trochę mało kanałów pamięci = 80

Jeżeli chciałbyś mimo wszystko mieć cywilne pasmo lotnicze (118-137 MHz) to musiałbyś dołożyć, np. do:

- Uniden 72XLT +/- 400 zł

- Icom IC-R5/ AOR-Mini (używane!) +/- 550 zł
  • Poziom 13  
    Witam. Chce nowy kupić bo mam pecha do używanych sprzętów i muszę mieć gwarancję. Polecacie mi Uniden ubc69 xlt-2? W sumie nie muszą mieć pasma lotniczego bo myślę, że i tak nie wiele zrozumiem z ich rozmowy :) Chłopaki zdaję się na was i mam nadzieję, że będę zadowolony bo naprawdę się na tym nie znam ;D Za pomocą tegoż unidena będę mógł słuchać wszystkich służb w PL i np nie będę musiał przeszukiwać pasm od początku do końca? Chodzi mi o to by go włączyć łatwo i o to żeby działał i bym się nie denerwował :)

Dodano po 30 [minuty]:

Właśnie się dowiedziałem, że nawet gdybym bardzo chciał i przez przypadek chciałbym posłuchać smutnych panów to nie dam rady, czy to jest prawda?
  • Poziom 35  
    Nowy Uniden UBC-69XLt-2 kosztuje około 300 zł z przesyłką, więc w cenie i tak się zmieścisz.

Z lotnictwem nie jest do końca tak, że nic nie zrozumiesz. Na części kanałów (szczególnie FIS): http://www.fis.pansa.pl/sektory_FIS/POLSKA.jpg statki porozumiewają się w ojczystym języku.

Za pomocą w/w skanera będziesz mógł słuchać:

a) CB-Radio w FM ~ 27 MHz ( w PL używa się jednak AM, więc mały z tego pożytek)

b) Lasy Państwowe ~ 48 MHz

c) radioamatorów na 2m ~ 145 MHz

d) Straż Miejską ~ 147 MHz

e) zarządzanie kryzysowe ~ 148 MHz

f) Straż Pożarną ~ 149 MHz

g) kolej ~ 150 MHz

h) Straż Graniczną ~ 166 MHz

i) Pogotowie Ratunkowe ~ 168 MHz

j) Służbę Celną i Więzienną ~ 170 MHz

k) Policję ~ 172 MHz

l) TAXI, energetykę, gazownictwo ~ 428 MHz

m) radioamatorów na 70 cm ~ 430 MHz

Dodatkowo odbierzesz PMR 154 MHz oraz PMR 446 MHz.

Niestety ten skaner pozwala tylko na zapis pięciu banków "od-do", więc wycinkami będziesz musiał operować zastępując stare nowymi.

Chyba, że skupisz się tylko na pięciu, które najbardziej Cię interesują.
  • Poziom 13  
    Kurcze, to czemu gość który sprzedaje na all odradził mi to do słuchania niebieskich?
  • Poziom 35  
    Co raz więcej służb przechodzi na cyfrowe systemy łączności:

a) DMR (Motorola, Hytera)

b) Nexedge (Kenwood)

Nie posiadając skanera nie będziesz wiedział kto z czego korzysta. Zaglądając do radiowozu czy karetki możesz ujrzeć radio cyfrowo-analogowe, które może pracować akurat w konwencji (analogowo).

Chyba, że masz kogoś kto słucha w Twoim rejonie i Ci po prostu powie co w trawie piszczy.
  • Poziom 13  
    W takim razie będę ich słyszał, czy nie? :)

Dodano po 5 [godziny] 27 [minuty]:

Czyli teoretycznie jeśli będą w posiadaniu analogowych to bez problemu złapię ich częstotliwość tym sprzętem?
  • Poziom 41  
    radekmale, nasłuch służb bezpieczeństwa, nie jest legalny, wiec trudno, aby ktoś Ci coś doradzał.

Takim skanerem, będziesz słyszał, te transmisje które są prowadzone analogowo w FM. Nie ma on jakiejś super czułości, na pewno na wbudowanej antenie za wiele nie usłyszysz.
  • Poziom 13  
    Ale ja nie mam zamiaru ich słuchać tylko pytam czy jest możliwość-czysto teoretycznie.
  • Poziom 15  
    Witam
    Jeśli pracują na sprzęcie analogowym to tak.
    Nie doczytałem się w Twoich postach czy ma być to skaner przenośny, czy stacjonarny.
    Miałem ostatnio okazję testować krótko: Uniden UBC-355CLT, moim zdaniem fajne urządzenie, niewiele przekraczające cenę 300zł.
    Ma parę drobnych wad, ale za tą cenę szczerze polecam.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 13  
    Git. Zakupiłem Uniden UBC69XLT-2 i jestem zadowolony. Jak dla mnie czyli laika sprzęt jest wystarczający i nie potrzeba mi niczego więcej. Dzięki za wszystko. Pozdrawiam