Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Apple Macbook - macbook 13' 2009 (ale nie PRO) - po zalaniu

04 Nov 2013 09:53 1779 4
 • Level 2  
  zlecę naprawę:
  MACBOOK 13' 2009 alu unibody (ale nie PRO) - został zalany jogurtem przez córkę - prawdopodobnie do wymiany płyta główna i topcase.
  Warszawa i okolice.
 • Level 30  
  Czy było coś z nim już robione? Myłeś go, rozbierałeś? Próbowałeś go uruchamiać? Ze swojej praktyki sądzę, że naprawa najprawdopodobniej zakończy się na wymianie klawiatury, która ma zintegrowany w sobie włącznik i dokładnym umyciu reszty.
 • Level 2  
  To wygląda tak, że córka zaniosła laptop do iSource, ale wyceniono naprawę na ponad 4 tys. (!!!), wiec zrezygnowała i mnie poinformowała o problemie...od tamtej chwili minęło już trochę czasu, ale jako, że ceny Maców są bardzo wysokie, to wpadłem na pomysł ,żeby go spróbować naprawić...w iSource powiedziano,że do wymiany jest płyta główna i topcase...może i tak...ale to chyba nie kosztuje ponad 4 tys.PLN!...a może właśnie wystarczy czyszczenie (tak jak napisałeś)...
 • IT specialist
  Jeśli od zalania minęło trochę czasu to płyta może nie nadawać się do naprawy.
  To tylko teoria, nie widzę więc nie jestem w stanie potwierdzić.
  Podejmę się naprawy.
 • Level 30  
  tomidar wrote:
  iSource powiedziano,że do wymiany jest płyta główna i topcase


  Niczego innego bym się nie spodziewał po serwisie, którego zadaniem jest zarabiać na siebie. Dla nich wygodniej jest wymienić podejrzane elementy na nowe i po naprawie :-). Ale z uwagi na to,że zalany był jogurtem, który z zasady jest gęsty jest szansa, że nie totarł on do płyty głównej. Ale bez obejrzenia nie wiele da się stwierdzić.