Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel Signum 3.2 - przeróbka lamp

lagunista 04 Nov 2013 10:45 1509 5
Wago
    lagunista
    Level 8  
    Witam niedawno przerobiłem lampy z xenon na bi-xenon chciał bym teraz zrobić coś takiego by przy załączonych światłach mijania przełączając na światła długie nie włączały się długie na żarówce h7. Chcę by długie na h7 działały tylko gdy światła krótkie są wyłączone. Co do takiej przeróbki trzeba zrobić. Bo nie mam pomysłu jak za to się zabrać a widziałem już kilka takich patentów tylko nie znalazłem do tego opisu
  • Wago
    milejow
    Level 43  
    Skoro siedzi już bixenon to nie rozumiem co tam jeszcze robią klasyczne żarówy na drogowych???
  • Wago
    robreg
    Level 17  
    ciekawe dodatkowo jakim cudem drogowe H7 miałyby się włączyć bez włączonych świateł mijania ;-) skoro w instalacji elektrycznej auta fizycznie funkcjonują jako światła drogowe
    lagunista
    Level 8  
    A klasyczne żarówy robią chociaż to że są do mrugania długimi. Bo gdy mamy wyłączone całkowicie światła to nie ma jak mrugnąć długimi które są na ksenonie

Dodano po 2 [minuty]:

Nie wiem jak wy macie w autach ale u mnie w każdym światła drogowe można załączyć bez włączonych świateł krótkich, Chodzi mi oczywiście o mruganie światłami długimi
    marcin_wr
    Level 21  
    lagunista wrote:
    Chciałbym teraz zrobić coś takiego by przy załączonych światłach mijania przełączając na światła długie nie włączały się długie na żarówce h7. Chcę by długie na h7 działały tylko gdy światła krótkie są wyłączone.

Potrzebujesz dwa zwykłe przekaźniki ze stykami przełączanymi 87 i 87a,po jednym na stronę.Przecinasz kabelek plusowy który idzie do żarówki od światła długiego(h7) i łączysz te kabelki pod styki 30 i 87a w przekaźniku,natomiast styki 85 i 86 podłączasz pod zasilanie światła mijania czyli obecnie pod przetwornicę.
    Myślę że to najprostsze rozwiązanie.
    robreg
    Level 17  
    A co na takie rozwiazanie powie system centralnej elektryki samochodu?

Dodano po 1 [minuty]:

Chodzi o pierdoly typu system kontroli oswietlenia itp. Jeszcze dolozmy drugi przekaznik analogicznie odcinajacy blyskanie ksenonem bez mijania I centralna elektryka po chwili stwierdzi, ze ona zadnych swiatel z przodu w samochodzie nie ma :) (raz brakuje w aucie sprawnyych H7, zaraz potem H7 wstaja, ale palnik od xenonow nie dziala I historia wraca do poczatku za chwil pare - nie ma lekko)

To oczywiscie luzna hipoteza ;-)