Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet g-19-01 TermaQ - Niski płomień palnika a wymiana membrany

04 Lis 2013 11:07 3645 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów !
    Z góry przepraszam jeśli zdublowałem pytanie .
    Mam taki problem z gazowym ogrzewaczem wody - po wymianie membrany (lało się z pod piecyka ) płomień na głównym palniku jest bardzo niski a woda leci zimna . Piecyk nie reaguje na kręcenie pokrętłem od zespołu wodnego , pokrętło na zespole gazowym ustawione maksymalnie (prawie na godzine 12)Stara membrana była bez elementów plastikowych a nowa którą sprzedano mi w sklepie ma te elementy. Czy zły dobór membrany (podejrzewam że membrana jest do g19-01 ale nowszego typu bo mój to stary trup) mógł mieć wpływ na wysokość płomienia ? Dodam jeszcze że na starej membranie płomień był wporządku tylko iglica się od powstałego kamienia przywieszała. Piecyk to g19-01 termaQ z 1999 roku .
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Tak. Została zamontowana membrana nie do tego typu piecyka. Zawsze trzeba kupować membranę do danego typu piecyka.
  • Poziom 8  
    I weź tutaj bądź laikiem i zaufaj zapewnieniom sprzedawcy że membrany w tym piecyku są te same bez względu na rok produkcji. Dziękuję bardzo za odpowiedź - jeśli tylko dostanę dobrą membranę dam znać czy wszystko gra :-)
  • Poziom 26  
    Te białe wkładki nie przeszkadzają ! Membrana będzie działać. Źle to złożyłeś po prostu. Gdzieś indziej tkwi problem. Membrana, czy do 1999 roku czy 2003 jest taka sama. Sprzedawca ma rację.
  • Poziom 8  
    Teraz to troche zgłupiałem - nie wiem co mam robić , szukać membrany takiej jaka była zamontowana czyli bez plastikowych elementów czy znów montować tą którą dostałem od sprzedawcy . Na błąd montażu raczej bym nie sugerował - bo co można zrobić źle z membraną która i tak pasuje w jednym położeniu,lecz mogłem coś zrobić nie tak bo wkońcu jesteśmy ludzmi.
    Edit: Piec po wyczyszczeniu nagrzewnicy , wymianie pokrywki membrany , wymianie iglicy wraz z zaworem grzeje jak opętany ! Dziękuję za rady i pozdrawiam