Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PIM6507TIF - Nie wykrywa garnków

04 Lis 2013 12:01 7164 10
  • Poziom 15  
    Witam!

Jak w temacie, płyta indukcyjno-ceramiczna część indukcyjna nie wykrywa garnków (garnki na innej płycie są wykrywane bez problemów), słychać tylko cykanie po nastawieniu wartości grzania.
    Wiem, że już było kilka tematów o podobnej treści gdzie sugerowane są 2 rozwiązania:
    - docisnąć/wsunąć głębiej płytkę z łączącą panel sterowania z modułem zasilania,
    - wymienić moduł

W moim przypadku, pierwszy sposób nie działa. Ktoś kto diagnozował przede mną stwierdził, że do wymiany jest moduł. Problem jest taki, że nie wiem, który moduł ma być wymieniony. Czy moduł zasilania, czy ta mała płytka która jest w niego wsunięta?

Druga sprawa, jak działa system wykrywania garnków w takiej płycie? Na zasadzie pomiaru wartości prądu płynącego przez pole grzejne (tak mi się coś zdaje)? I jeżeli w ten sposób to czy przypadkiem nie jest za to odpowiedzialny element zaznaczony na zdjęciu?

Jeszcze jedna sprawa, napięcie na tranzystorach jest nie zmienia się niezależnie od tego czy jest uruchomione pole grzejne i czy stoi na nim garnek. Czy ktoś wie może co to za układ A312H i za co jest odpowiedzialny? Czy w ogóle jest sens naprawiać sprzęt, czy raczej się nie dogrzebie tej usterki?
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Tak, wiem, że są 4 takie do 4 tranzystorów i żaden tranzystor nie jest zwarty.
    Rozumiem, że jakieś konkretniejsze badania, to tylko oscyloskopem?
  • Poziom 10  
    Witam
    Miałem podobny problem z płytą indukcyjną Amica PI6506TF, nie wykrywała garnków.
    Przyczyną okazał się uszkodzony moduł panel oprogramowania:
    N023632, numer oryginalny: 8039903-utrata pojemności kondensatorów elektrolitycznych
    47µF/16V szt.1 i 10µF/16V szt.2.
    Po wymianie kondensatorów płyta działa jak należy .
  • Poziom 10  
    W mojej wersji płytka była dobrze osadzona w pinach złącza. Pisałem utrata pojemności 47µF miał 10µF, a 10µF miał 6µF . Oczyszczanie styków nic nie pomagało, a podginanie styków nie było sensu ponieważ złącze tak jak pisałem było wsunięte do końca. Jednak po wymianie elektrolitów płyta działa prawidłowo.
  • Poziom 10  
    PBF4VI506FTB
    U mnie też winne były kondensatory - nie tylko na płytce sterowania, ale również w przetwornicy. Miały prawo po 6 latach użytkowania w wysokiej temperaturze.
    Wielkie dzięki, kusandrzej!
  • Poziom 10  
    Amica PBF4VI506AFTB - te same objawy (nie wykrywa garnków).
    Również pomogła wymiana kondensatorów w płycie oprogramowania,
    47µF/6V i 10µF/16 , utrata pojemności była znaczna:
    47µF - 3,6µF,
    10µF - 1,6µF
    .
  • Poziom 17  
    Witam , ten sam problem pomogła wymiana kondensatorów na płycie z procesorem
    47uF/6V i 10uF/16V
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy wiecie może gdzie można kupić te kondensatory 47uF/6V i 10uF/16V ?
  • Poziom 2  
    Również potwierdzam że wymiana kondensatorów pomogła. Dodam że serwisant z Amiki przyjechał i stwierdził (100zł) że trzeba wymienić pola grzewcze za jedyne 700 zł z jednej strony i za 1000 zł z drugiej (moja płyta jest 5 polowa).
  • Admin grupy AGD
    TomPaw_77 napisał:
    Również potwierdzam że wymiana kondensatorów pomogła. Dodam że serwisant z Amiki przyjechał i stwierdził (100zł) że trzeba wymienić pola grzewcze za jedyne 700 zł z jednej strony i za 1000 zł z drugiej (moja płyta jest 5 polowa).

Dodam, że to nie był serwisant, a wymieniacz gotowych, drogich podzespołów. To subtelna różnica. Tacy "serwisanci" się również zdarzają, nie tylko w serwisach Amica.
    Temat wyczerpany, zamykam.