Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LE40B652T4 SAMSUNG - brak internet@tv samsung LE40B652T4

posadka22 04 Lis 2013 13:47 9288 27
  • #1 04 Lis 2013 13:47
    posadka22
    Poziom 6  

witam
    na poczatku chciałbym pozdrowic wszystkich uzytkowników elektrody
    postanowiłem napisac tu poniewaz nie wiem juz co mam zrobic moj problem polega na tym ze posiadam telewizor LE40B652T4 samsunga i za nic w swiecie nie moge połaczyc sie z internet@tv w tym telewizorze .telewizor podpiety jest z routerem Sagemcom Fast 3764 z orange predkosc netu do 40 mb kablem ethernet konfiguracja tv przebiega pomyslnie czy recznz czy automatyczna przy probie połaczenia z internet@tv wyskakuje ze usługa nieobsługiwana dodam tylko ze funkcja DLNA działa bez problemu
    zmieniłem juz oprogramowanie na najnowsze i nic nie pomogło
    pozdrawiam

0 27
  • #2 04 Lis 2013 14:37
    anmedia
    Poziom 39  

posadka22 napisał:
    wyskakuje ze usługa nieobsługiwana dodam tylko ze funkcja DLNA działa bez problemu

Zrob zdjecia z ustawien w TV.

1
  • #3 04 Lis 2013 16:17
    posadka22
    Poziom 6  

LE40B652T4 SAMSUNG - brak internet@tv samsung LE40B652T4 LE40B652T4 SAMSUNG - brak internet@tv samsung LE40B652T4 LE40B652T4 SAMSUNG - brak internet@tv samsung LE40B652T4 LE40B652T4 SAMSUNG - brak internet@tv samsung LE40B652T4
    wstawiam fotki z ustawien

Dodano po 1 [minuty]:

te pierwsze z ustawien auto drugie z recznych

0
  • #4 04 Lis 2013 16:21
    anmedia
    Poziom 39  

Ustawienia sa poprawne. Mozesz zmienic w tym przypadku Adres DNS na adres udostepniany przez dostawce internetu. Sprawdz w routerze jakie sa adresy DNS dostawcy.

Jakie masz zainstalowane aplikacje dla internet@tv? Czy masz ustawione konto w TV. Wiem ze to bzdura, ale czasami bez jego ustawienia nie da sie w tych TV uruchomic dodatkow.

0
  • #5 04 Lis 2013 16:23
    posadka22
    Poziom 6  

dzwoniłem kiedys na czat samsunga gosc mi powiedzial ze w trybie serwisowym jest taka opcja w trybie hotelowym ze mozna wylaczyc lub wlaczyc internet@tv tylko jak to sprawdzic choc mowil ze malo mozliwe ze jest to wyłaczone

Dodano po 1 [minuty]:

aplikacje?
    gdzie to sprawdzic ?

1
  • #6 04 Lis 2013 16:23
    anmedia
    Poziom 39  

Po nacisnieciu przycisku internet@tv powinno pokazac sie na dole ekranu menu z zainstalowanymi boxami np youtube, yahoo itp.

0
  • #7 04 Lis 2013 16:26
    posadka22
    Poziom 6  

konto?gdzie to zobaczyc?

Dodano po 2 [minuty]:

nigdy tego nawet nie widzialem tylko słyszalem ze powinno tak byc
    gdy włacze na pilocie usługe internet @tv chwile pokreci sie kolko jak by szukało i zaraz wyskakuje usługa nieobsługiwana

0
  • #8 04 Lis 2013 16:36
    anmedia
    Poziom 39  

Wszystko opisane jest w instrukcji. Ponizej masz zdjecia po nacisnieciu przycisku internet@tv pokazuje sie menu do logowania do konta yahoo:

a nastepnie pokazuje sie pasek z zainstalowanymi boxami. Jezeli niemasz nic zainstalowane, pasek rowniez powinien sie pokazac ale jedynie z boxem "urzytkownik" i "widgets gallery". To wlasnie w tym ostatnim znajduja sie opcje i boxy do zainstalowania.

PS.
    Telewizory samsunga z opcja internet@tv byly nowoscia 5 lat temu w wysokich modelach. W tej chwili samsung ma inne rozwiazania a ta opcja dostepna jest dla starych lub niszowych modeli. Poza tym internet@tv to nie to samo co smarttv. Ilosc opcji i mozliwosci jest znikoma. Oprocz zainstalowania modulu Youtube i ewentualnie Ipla nie wiele z nim zrobisz jako polaczenie do interentu. Za to w zupelnosci jako odtwarzacz DLNA wystarcza.

1
  • #9 04 Lis 2013 16:44
    posadka22
    Poziom 6  

tak jak pisałem nic u mnie nie wyskakuje nie wiem dlaczego naciskam na pilocie internet @tv nic sie nie dzieje po za krecacym sie sekunde kołkiem potem tylko napis usługa nieobsługiwana

Dodano po 1 [minuty]:

wiem ze to nie co teraz w nowych tv ale jak posiada ta opcje to niech działa

1
  • #10 04 Lis 2013 16:44
    anmedia
    Poziom 39  

Pozostaje wiec pytac serwis samsunga. Masz przyklad powyzej jak poprawnie dziala usluga internet@tv.

0
  • #11 04 Lis 2013 16:48
    posadka22
    Poziom 6  

tyle co ja juz kombinuje z tym to masakra przeczytałem tyle forów i postów i nic nie pomoglo restarty tv wgrywanie oprogramowan i takie tam może router cos blokuje chyba ze sprzedawali telewizory wybrakowane

Dodano po 1 [minuty]:

czy usłyga dlna w tym telewizorze działa na tej samej karcie sieciowej tv?

0
  • #12 04 Lis 2013 17:05
    anmedia
    Poziom 39  

Modele wyposazone w opisywana opcje, nawet przy braku polaczenia z internetem pokazuja wszystkie boxy, z ta roznica ze pokazuje sie informacja "brak polaczenia z internetem"

posadka22 napisał:
    chyba ze sprzedawali telewizory wybrakowane

Jak napisalem wczesniej, samsung daje te opcje do niszowych modeli. Nie jest wspierana ani juz rozwijana. Byc moze jest to uszkodzenie.

0
  • #13 04 Lis 2013 17:09
    posadka22
    Poziom 6  

dzieki za pomoc pozdrawiam

0
  • #14 04 Lis 2013 17:09
    anmedia
    Poziom 39  

posadka22 napisał:
    czy usłyga dlna w tym telewizorze działa na tej samej karcie sieciowej tv?

Oczywiscie. Masz jedna karte sieciowa. To za pomoca pilota decydujesz czy chcesz przegladac zawartosc komputera (DLNA) czy bezposrednio ogladac np wideo z YT (internet@tv)

0
  • #15 04 Lis 2013 18:54
    posadka22
    Poziom 6  

tzn ze karte sieciowa mam chyba sprawna jesli chodzi dlna cos czuje ze router nie puszcza choc jak robie test jest wszystko ok sam nie wiem poczytam jeszcze instrukcje ale ciekawi mnie to dlaczego ten pasek nie pojawia sie na dole

Dodano po 55 [sekundy]:

zebym miał gdie pozyczyc adapter wifi moze na tym by poszło

1
  • #16 04 Lis 2013 19:27
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego, czy to bedzie "po kablu" czy "wifi" to skoro nie działa na jednym, nie bedzie działało na drugim. To tylko roznica w typie połączenia.

Napisałem w jednym z postów powyzej, abys zmienil DNS z 192.168.1.1 na DNS dostawcy internetu. Byc moze to pomoze.

Co do routera, owszem najlepszym rozwiazaniem jest wszystko skonfigurowac na "sztywno". Opis szczegolowy jak skonfigurowac siec DLNA znajdziesz tutaj na forum - bylo opisywane kilka razy.

0
  • #17 04 Lis 2013 20:55
    sapsapl
    Poziom 9  

1. ustaw dns na 8.8.8.8 (google dns), ale i tak wszystko ok, skoro tak wykazuje diagnostyka sieci
    2. zainstaluj na pc w tej samej sieci universal media server
    3. jeżeli w tv będziesz widzieć go jako "input" znaczy że sieć ci smiga poprawnie
    4. jeżeli UMS działa poprawnie na tv, a internet nie, znaczy to że na routerze masz zblokowane wymagane porty (możliwe)

0
  • #18 04 Lis 2013 23:54
    posadka22
    Poziom 6  

ok sprawdze to moze cos pomoze wróciłem spowrotem do softu w tv 2005 i nic nie pomogło

0
  • #19 05 Lis 2013 00:18
    anmedia
    Poziom 39  

posadka22 napisał:
    wróciłem spowrotem do softu w tv 2005 i nic nie pomogło

Chmmm, a jak to zrobiles? Oficialnego softu ktory jest starszy niz masz zainstalowany w TV nie ma mozliwosci zainstalowania! Instalator wykrywa ze jest nowsza wersja i nie pozwala na zainstalowanie starszej! To jak to zrobiles?

-1
  • #20 05 Lis 2013 00:46
    posadka22
    Poziom 6  

jak chcesz podam ci linka z softem i opisem jak zrobic

Dodano po 53 [sekundy]:

mialem najnowszy a wróciłem do 2005

Dodano po 39 [sekundy]:

ale opis i pliki sa tylko do modelu b65

Dodano po 1 [minuty]:

teraz wracam z powrotem do najnowszego bo to nic mi nie pomogło jak net nie ziałał tak nie dziala

Dodano po 45 [sekundy]:

trzeba wszystko robic dokladnie jak w opisie

Dodano po 1 [minuty]:

podaj priva to wysle ci ta paczke z opisem

0
  • #21 05 Lis 2013 01:05
    anmedia
    Poziom 39  

posadka22 napisał:
    jak chcesz podam ci linka z softem i opisem jak zrobic

Tak chetnie zobacze.
    posadka22 napisał:
    ale opis i pliki sa tylko do modelu b65

Nieszkodzi
    posadka22 napisał:
    podaj priva to wysle ci ta paczke z opisem

PW i email podane jest pod kazdym postem.

0
  • #22 05 Lis 2013 01:31
    posadka22
    Poziom 6  

jak wysłac pliki tym emailem

0
  • #23 05 Lis 2013 11:12
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego w tej chwili z placzem powinienes zglosic sie do tworcy tego softu. Oprogramowanie nie jest oryginalne - tak jak przypuszczalem po tym jak napisales ze "wrociles" do poprzedniej wersji. Dodatkowo jest podany model, ale nie jest podany na jaki region, a niestety opcja internet@tv dziala w inny sposob w kazdym z krajow.

Zainstalowanie oprogramowania nie oryginalnego moze zakonczyc sie problemami jak masz teraz u siebie.
    Poczytaj sobie na forum, z ktorego podales link w zalaczniku ile jest problemow wlasnie z polaczeniem interentowym a w innych przypadkach z funkcjonalnoscia TV czy odtwarzaczy BluRay po wgraniu nieoryginalnego oprogramowania!

0
  • #24 05 Lis 2013 13:09
    posadka22
    Poziom 6  

ok oprogramowanie wgralem wczoraj wieczorem połaczenia internotowego i tak nie było wrócilem do najnowszej wersji

Dodano po 31 [sekundy]:

tylko kolor tego menu mnie wkurza

Dodano po 2 [minuty]:

telewizor chula normalnie wszystko jest w porzadku dlna wszystko dziala a netu jak nie bylo tak nie ma daje sobie spokoj kupie nowy telewizor

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

witam dzwoniłem do serwisu samsunga ponoc musi byc kabel z przeplotem ja mam jeden do jednego jeszcze tego spruboje i zobaczymy co bedzie jak net odpali dam znac
    pozdrawiam

1
  • #25 05 Lis 2013 16:23
    sapsapl
    Poziom 9  

pierwsze słyszę ze z przeplotem, u mnie wszystkie tv działają na prostym.

Pytanie przedewszystkim jest czemu masz soft nie w języku polskim, może faktycznie jest problem z regionem i mimo że net jest w tv nie działa internet@tv.