Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądarki - Nie działa google, filmy w youtube

Psajdor 04 Lis 2013 15:21 2517 17
  • #1 04 Lis 2013 15:21
    Psajdor
    Poziom 9  

Witam,
    jak w temacie, od kilku dni mam problem z google.pl oraz filmami na youtube.pl
    google nie otwiera się w ogóle, a na youtube pokazuje że wystąpił błąd.

Skanowałem już antywirem - avast, do tego malwarebytes, combofix ale nic nie pomaga....

Domyślam się że to jakiś wirus ale nie mogę sobie z nim poradzić.
    Załączam log OTL.

0 17
  • #2 04 Lis 2013 15:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

W logu nie widac nic ciekawego.

Zainstaluj: http://ninite.com/java/

Wykonaj skrypt:

:OTL
    O16:64bit: - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_31-windows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_31)
    O16:64bit: - DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0031-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_31-windows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_31)
    O16:64bit: - DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_31-windows-i586.cab (Reg Error: Key error.)
    [2013-11-04 11:49:01 | 000,001,178 | ---- | C] () -- C:\Users\win7\Desktop\Kontynuuj instalację OTL.lnk

Zrob skan przy pomocy http://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe oraz daj log z TDSSKiller.

0
  • #3 04 Lis 2013 15:27
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Może wina leży po stronie łącza a nie komputera. Na innym PC podłączonym do tego samego kabla internetowego jest to samo czy nie? Nie używaj Combofix bo to nie narzędzie do takich problemów i wprowadza duże zmiany na PC.

0
  • #4 04 Lis 2013 15:56
    Psajdor
    Poziom 9  

Ok,
    zainstalowane, przeskanowane, brak wykrytych zagrożeń

Log z TDSS zamieszczam oraz z OTL po wykonaniu skryptu.

Problem nie jest na łączu, bo wczoraj to samo widziałem w innym miejscu i na innym komputerze u brata już. U niego problem pojawia się od kilku dni sporadycznie, ale u mnie też wcześniej było tak że raz działało a raz nie.

0
  • #5 04 Lis 2013 18:30
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wszystko wyglada ok. Mozesz odinstalowac Avast i sprawdzic czy to cos zmieni.

Warto tez uruchomic jakiegos linuksa livecd i sprawdz czy tam rowniez wystepuje ten problem.

0
  • #6 05 Lis 2013 09:54
    Psajdor
    Poziom 9  

Niestety odinstalowanie avasta nic nie zmieniło.

Z tego co widzę to przy otwieraniu dowolnej strony ładowanie bardzo spowalnia na elementach związanych z google, wszelkie liczniki odwiedzin, adsense itd powodują wydłużenie otwierania się strony.

Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze ??

Dodam że oczywiście wszelkie inne strony + aplikacje sieciowe działają bez żadnego problemu.

Wolałbym nie przeistalowywać systemu całego bo jest to jedyny komputer w sklepie który obsługuje system sprzedaży Subiekt + kilkanaście aplikacji potrzebnych do pracy.

0
  • #7 05 Lis 2013 10:12
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Psajdor napisał:
    Wolałbym nie przeistalowywać systemu całego

To odpal linuxa live cd z płytki np Ubuntu i zobacz co tam się dzieje. Będzie chociaż wiadomo czy masz problem z komputerem czy z siecią.

0
  • #8 05 Lis 2013 11:20
    Psajdor
    Poziom 9  

Hmmm no to teraz już całkiem się zakręciło :)

Na komputerze o którym cały czas piszę, po odpaleniu z liveCD nadal problem występuje.

Podłączyłem nowego laptopa z pudełka pod ten sam router - i tu wszystko działa dobrze.

I co teraz ??

Nie wiem czy istotne, komp z problemem podłączony po kablu, laptop na próbę przez WiFi.

0
  • #9 05 Lis 2013 11:25
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Ostatnio (często) widuję podobne tematy i w rezultacie, winą są dodatkowe sterowniki wirtualnych kart sieciowych np. Hamachi, TeamViewer.
    Odinstaluj (jeśli masz) i sprawdź.

0
  • #10 05 Lis 2013 11:25
    mati211p

W takim razie wina najprawdopodobniej leży po stronie kabla lub karty sieciowej, albo samego portu w routerze, lecz bardziej stawiam na kabel, tak samo było u mnie, więc wymień i sprawdź. Podłączyłbym laptopa przez ten sam kabel i sprawdził.

0
  • #11 05 Lis 2013 12:13
    Psajdor
    Poziom 9  

Hmmm, sprawdzone, kabel OK, inny port i ten sam port na routerze również sprawdzone i nadal jest jak było.

Miałem TeamViewer zainstalowany, po usunięciu - nadal bez zmian.

Dziwne mi się wydaje żeby awaria sprzętowa powodowała problem tylko z niektórymi stronami a pozostałe + aplikacje działają dobrze.

dodam że przy google nie działa w całości - maps.google.pl plus.google.com itd...

przy ładowaniu stron spowolnienie następujne podczas ładowania np. : ajax.googleapis.com. i wszystkiego co ma związek z googlem.

Czy to nie wskazuje jednak na problem software ??

Czekam na podpowiedzi co jeszcze sprawdzić.

0
  • #12 05 Lis 2013 12:27
    mati211p

Napisałeś że na Live CD ten sam problem, więc wina systemu raczej odpada, chyba że źle zrozumiałem.

0
  • #13 05 Lis 2013 12:44
    Psajdor
    Poziom 9  

Dokładnie tak,
    czyli pozostaje mi spróbować na innym routerze ?? - ale na innym komputerze wszystko ok.
    I podmiana karty sieciowej jako następny krok ??

0
  • #14 05 Lis 2013 12:52
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Możesz zacząć od innej karty sieciowej jeżeli masz coś na podstawienie.

0
  • #15 05 Lis 2013 12:57
    mati211p

Jeszcze jak pisałem podłącz tym samym kablem laptopa i sprawdź czy będzie problem, jak nie to podłącz inną kartę sieciową do tego problematycznego na próbę.

0
  • #16 05 Lis 2013 17:14
    Psajdor
    Poziom 9  

Hmmm...

kabel sprawdzony, zaraz zajmę się routerem i kartą sieciową.

Ale zapytam o jeszcze jedną rzecz :)

Korzystając z proxy hidemyass.com wszystko działa jak należy.

Zanim zacznę rozbierać kompa i wymieniać kartę to czekam na jeszcze jakieś pomysły :)

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Hmmm,
    wpisałem ręcznie DNSy w połączeniu sieciowym na adresy google, i chwilowo jest OK :)

Dam znać jutro czy problem na pewno rozwiązany.

pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Obstawiam problemy w adresach DNS

Klient przyszedł z laptopem, po podłaczeniu pod WiFi u niego również nie otwiera google itp.

Także winne są - DNSy Orange.

0
  • #17 05 Lis 2013 17:39
    mati211p

Rozumiem, że ręcznie skonfigurowałeś połączenie, wpisując w polu preferowany serwer DNS adres IP routera.

0
  • #18 05 Lis 2013 17:43
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie miales ustawionych dnsow orange tylko 86.105.66.215, a sec ustawiony byl google.

Zaloguj sie do routera i usun ten dns: 86.105.66.215, zamiast niego ustaw jakis ogolnodostepny np. 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4

0