Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wyświetlacz programowany przez Bluetooth 4.0 (LE) lub NFC

RSZ8 04 Lis 2013 15:26 1344 5
  • #1 04 Lis 2013 15:26
    RSZ8
    Poziom 2  

Cześć,
    Mam w głowię pewien pomysł, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Chcę stworzyć mikro-urządzenie z wyświetlaczem, które będzie odmierzać ilość dni do daty, która zostanie zaprogramowana na nim za pomocą smartfona i aplikacji. Rozważałem tutaj Bluetooth 4.0 (Low Energry - chyba najlepsze opcja) bądź alternatywnie przez NFC. W przypadku Bluetooth'a jest o tyle fajnie, że synchronizacja jest zdalna (i może się odbywać co jakiś określony czas), na co nie pozwala NFC (trzeba przyjść i zbliżyć smartfon do stickera).

Wyświetlacz powinien wyświetlać tekst (ciąg znaków) oraz liczbę dni, która pozostała do zaprogramowanej daty. Byłoby idealnie, gdyby wyświetlacz potrafił wyświetlacz trzy kolory - czerwony/pomarańczowy/zielony, aczkolwiek jest mega istotne, aby całe urządzenie było energooszczędne (na jednej pastylce z rok działania). Nie wiem czy jest to zatem możliwe. Alternatywnie myślałem o e-papierze i czymś na wzór: youtube.com/watch?v=Hu1LsJuSbBM.

Czy ktoś byłby chętny podjąć wyzwanie i zbudować odpłatnie prototyp?

Mam też kilka pytań czysto technicznych:
    1) Jak wygląda miniaturyzacja takiego prototypu (później) i jego produkcja? Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie z fabrykami i produkcją na większą skalę?
    2) Czy ma ktoś doświadczenie z projektowaniem obudowy dla takich projektów?
    3) Jak to wychodzi cenowo i gdzie zamawiać? Azja?

Z góry dzięki za odpowiedzi i wszelakie pytania.

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 04 Lis 2013 15:54
    2P
    Poziom 18  

Jeśli chodzi o produkcję większych serii to mam nieznacznie doświadczenie z samymi obudowami. Po tym jak opisujesz temat uważam, że projekt Cię przerośnie niestety. Samo wykonanie formy wtryskowej to jeszcze niedawno był koszt na poziomie 40 tyś. PLN przy wymiarach niewiele większych od kostki mydła.
    Opracowanie prototypu samej elektroniki wraz z oprogramowaniem musiałoby wyjść conajmniej podobnie (ale to trudno powiedzieć - czas inżynierów w PL, chociaż nienajdroższy na świecie, to jednak po uwzględnieniu wszelkich narzutów państwa jest dość drogi).

Moja rada - zacznij od zbadania rynku. Bo czas do jakiejś daty to ja sobie mogę odliczać bezpośrednio na smartfonie a napisanie odpowiedniej aplikacji, bez wodotrysków, to kilka godzin najwyżej.
    W portfelu mam 7 różnych plastików i gorączki dostaję jak gdziekolwiek chcą mi wcisnąć kolejny.

• #3 04 Lis 2013 16:02
    RSZ8
    Poziom 2  

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej powstaje polskich projektów - np. http://estimote.com/ - to wszystko jest możliwe :-).

Nie będzie noszone w portfelu i ma pokazywać szerszej publice wynik.

• #4 04 Lis 2013 17:26
    Piotrek-787
    Poziom 14  

Cena za taki prototyp (mowa oczywiście o samej elektronice plus oprogramowanie bez obudowy) w dużej mierze będzie zależała od wielkości wyświetlacza.

Ostateczna wersja prototypu jest wersją finalną i tutaj nie ma co już miniaturyzować.
    Sama produkcja przez firmę wyglądać może różnie w zależności od dogadania się z fabryką. Z reguły wygląda to tak że przekazujesz im dokumentację projektu fabryka zamawia PCB i wszystkie niezbędne elementy, następnie montuje układ i ewentualnie wgrywa oprogramowanie, a ty dostajesz już gotowy wyrób.

Co do zamawiania w Azji to ma to sens w większych ilościach ale coraz bardziej przestaje to być opłacalne. Na naszym rynku jest sporo firm oferujących montaż układów elektronicznych.

• #6 04 Lis 2013 20:21
    Pawel2420
    Poziom 30  

Zajmuję się zawodowo projektami urządzeń z BLE. Z technicznego punktu widzenia nie żadnych problemów z wykonaniem wymienionego produktu.
    Najważniejsza jest przewidywana skala produkcji. Musisz ją określić. Be tego rozmowa o jakiś konkretnych rozwiązaniach nie ma większego sensu. To co optymalne dla 100szt. może być niewykonalne dla 10000szt.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME