Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 2 głośników do jednego wyjścia w wzmacniaczu

Qu4k 04 Lis 2013 15:31 2172 4
  • #1 04 Lis 2013 15:31
    Qu4k
    Poziom 14  

Witam, dysponuje wzmacniaczem Rduch WM-400 który działa pod systemem głośników szkolnych, chcę podłączyć do niego zamiast tych głośników 2 kolumny STX model 50A (80w). Tu pojawia się problem, a bardziej pytanie, wzmacniacz ma 8ohm, głośniki też, tylko, że wzmacniacz ma jedno wyjście. Można połączyć te głośniki szeregowo do wzmacniacza ? W sensie od wzmacniacza + do + w głośniku od - do + w kolejnym głośniku i od - do - wzmacniaczu, będzie to dobrze działać ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2013 15:51
    elektronik89
    Poziom 15  

Szeregowo - można. Równolegle - nie radzę. Wzmacniacze zawsze mogą pracować z większą impedancją na obciążeniu, jednak zwykle nie pracują długo na mniejszej niż znamionowa.

0
  • #3 04 Lis 2013 15:59
    Qu4k
    Poziom 14  

Ok, czyli jeżeli wzmacniacz ma wyjście 8 i 4 ohm to jeżeli do 8ohm podłącze te 2 kolumny łącznie 16ohm nic się nie stanie ?

0
  • #4 04 Lis 2013 16:33
    elektronik89
    Poziom 15  

nic się nie stanie. Wzmacniacz po prostu odda mniej mocy. Jeżeli wzmacniacz ma wyjście 4 ohm, możesz ewentualnie podpiąć te kolumny równolegle.

0
  • #5 07 Lis 2013 15:59
    Qu4k
    Poziom 14  

Dziękuję za poradę, wszystko gra jak należy :) Mam teraz kolejne pytanie :) Chciałbym podpiąć jeden głośnik aby mieć odsłuch na to czego puszczamy. No ale jak wyżej pisałem wyjście we wzmacniaczu jest jedno a do niego podłączony system głośników szkolnych. Nie mam pojęcia jak zrobiony jest ten system, myślę że mógłbym po prostu równolegle podłączyć ten głośnik, ale chciałbym dać potencjometr żeby nie grał on tak jak reszta. Ktoś ma jakieś pomysły ? :) Może ktoś wie jak zrobiony jest taki system ? Dodam, że podczas mojej nieobecności kolega podpiął 2 głośniki do jednego wyjścia w sensie po 2 kable to wyjścia głośnik i system, niby to działało ale uważam że nie może to tak być.

0