Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prostownik 24v a rozruch -

serwus2009 04 Lis 2013 18:09 1143 1
  • #1 04 Lis 2013 18:09
    serwus2009
    Poziom 16  

Witam.
    Mam prostownik od wózka widłowego i chce nim naładować baterie 24v o pojemności 400ah. Prostownik był kiedyś ładowarką do baterii 72v (tak wynika z tabliczki znamionowej). Wiem, że ktoś już przy nim grzebał. Dziś postanowiłem do niego zajrzeć czy się nada do mojego akumulatora. Nie miałem zbytnio czasu, zdjąłem tylko obudowe i powierzchownie obejrzałem. Trzy trafa zasilane 220V, diody na potęznych radiatorach połączone w mostek gretza. Jakieś odczepy na wtórnym, bezpiecznik na zasilaniu trafa. Po włączeniu na zaciskach (za mostkiem) zmierzyłem woltomierzem na zakresie DC napiecie i pokazało 22V (wiec chyba ok?)- wiem wiem, że nie taki miernik, że trzebabyło podłączyć coś o charakterystyce pojemnościowej pod zaciski aby zmierzyć napięcie itd.

Wiadomo, żeby go używać musiałbym go trochę ogarnąć amperomierz, włącznik, może regulacje prądu ładowania itp.

Nie miał bym pytań, ale ''magik'', który przy nim rzeźbił powiedział, że to może być tylko rozruch, że nie da się z tego zrobić prostownika 24v. Zastanawiam się właśnie dlaczego mógł tak powiedzieć i czy o czymś nie zapomniałem dlaczego nie mogło by to urządzenie być prostownikiem. Według mnie nada się, prędzej bym powiedział że może być tylko prostownikiem nie może rozruchem, ale może się myle. Proszę powiedzcie mi czy się myle czy nie.

Do naładowania bateria 24V 400ah, na czas ładowania odpinana od elektroniki- taka konstrukcja urzadzenia

0 1
  • #2 04 Lis 2013 22:29
    harnasx
    Poziom 22  

Bo do naładowania akumulatora 24V potrzebujesz napięcia na wyjściu prostownika rzędu 28-29V a do rozruchu wystarczy 22V czy mniej byleby prąd był odpowiednio duży - to tak teoretycznie

0