Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

książka - Książka o przezwajaniu wirników komutatorowych.

04 Lis 2013 18:10 2448 3
  • Poziom 22  
    Witam Panów wstyd się przyznać ale pomimo tego że dłuższy czas mam styczność z przezwajaniem silników mam teraz problem natury czysto technicznej i muszę się doszkolić, cóż po prostu wiedza mi uleciała odrobinkę. W związku z tym potrzebuję informacji na temat książki z ubiegłego tysiąclecia dokładnie to będą lata 80 lub początek 90 w której bardzo ładnie rozrysowane są połączenia cewek w żłobkach z komutatorem, niestety dysponowałem długie lata kserówkami tej książki i niestety bezpowrotnie przepadły. Miałem tam schematy chyba każdego ze sposobów nawijania wzory do przeliczania obrotów napięć ogółem bez patrzenia na wirnik i rozrysowania schematu co czasem jest nie możliwe mogłem sobie nawinąć wirnik.
    Wirniczek który teraz mam do dyspozycji ma 24 żłobki i jest tak zalany żywicą że poza ilością okrążeń w cewce nic nie odczytam.

Dlatego czy ktoś przypomina sobie może tytuł i autora tej książki ewentualnie posiada PDF?
    Byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Atlas uzwojeń silników indukcyjnych Jan Zembrzuski Wydawnictwa Naukowo-Techniczne.
    Ewentualnie ten sam autor i wydawnictwo Poradnik przezwajania silników indukcyjnych.
    Na portalach po 30-40 złotych.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    "UZWOJENIA MASZYN ELEKTRYCZNYCH PRĄDU PRZEMIENNEGO"
    Mgr inż. J. Zembrzuski.

"Uszkodzenia i naprawa silników elektrycznych" J. Zembrzuski.