Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5920 - brak obrazu po instalacji sterowników

jez733 04 Lis 2013 18:13 2064 15
  • #1 04 Lis 2013 18:13
    jez733
    Poziom 9  

Witam. Tak jak w temacie chodzi o ACERa Aspire 5920, karta graficzna GeForce 8600M GS. Windows 7. Cały czas wszystko było dobrze do czasu kiedy zainstalowałem sterowniki. Wcześniej komputer chodził na sterownikach z windowsa. Zainstalowałem sterowniki dedykowane do karty i było ok. Wyłączyłem komputer, na drugi dzień komputer normalnie startuje ale nie ma obrazu. Tylko podświetla. Podczas startu jest obraz cały czarny (podświetlony) kiedy słychać dźwięk logowania windows ekran robi się cały niebiesko-biały (podświetlony) nic poza tym. Żadnego dostępu ani do windowsa ani biosa. Zewnętrzny monitor brak reakcji. Po odłączeniu dysku też nic, obraz cały czas czarny (podświetlony)

Liczę na waszą pomoc, ponieważ potrzebuję komputer a tym bardziej dane zapisane na jego dysku twardym.

Będę wdzięczny za każdą sugestię.
    Pozdrawiam

0 15
  • #2 04 Lis 2013 18:36
    boro1234567
    Spec od komputerów

Grafika zakończyła swój żywot?

0
  • #3 04 Lis 2013 19:39
    sk1977
    Spec od komputerów

Możesz w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki i powinien działać na windosowskich jeszcze jakiś czas - objawy wskazują jednak na początki końca grafiki i sytuacja może się rozwijać.

0
  • #4 04 Lis 2013 19:50
    jez733
    Poziom 9  

Tylko problem w tym że nie mogę go uruchomić w trybie awaryjnym bo obrazu nie ma od samego początku. Bardzo zależy mi żeby odzyskać pliki z dysku. Macie jakieś rady jak się do niego dostać? Wymiana grafiki jest opłacalna czy mija się z celem? Jaki koszt ewentualnej naprawy, np jakaś używana grafika? Czy ewentualnie mogę szukać innej, np gorszej czy tylko ten konkretny model? Wymiana odbywa się tak jak np dysk i ramy czy potrzeba czegoś więcej. Przepraszam może za głupie pytania ale chciałbym jak najszybciej i jak najtaniej rozwiązać swój problem. Do tej pory robiłem sobie wszystko w PC, wnętrzności laptopa na razie odkrywam, dlatego te pytania.

0
  • #5 04 Lis 2013 20:17
    sk1977
    Spec od komputerów

Kieszeń dysku na usb i możesz korzystać z dysku jak z przenośnego - koszt od kilkunastu PLN na znanym portalu aukcyjnym.

Jeśli grafikę masz na mxm - możesz wymienić (po odkręceniu śrubek i chłodzenia wyjmujesz jak RAM), ale w wąskim zakresie modeli - otwory montażowe i chłodzenie.

Jeśli wlutowana - bez sprzętu nie wymienisz. W tym przypadku wymiana na inną w jeszcze węższym zakresie jeśli w ogóle możliwa zamiana.

Kupno używanej - możesz kupić taką jak już masz... stosunkowo łatwo te chipy uruchomić na chwilę i sprzedać jako sprawne... A cena może być porównywalna z wymianą chipu na nowy (pozbawiony wady) - w takim przypadku powinieneś dostać gwarancję.

Plansze biosu (logo Acera) widzisz przy starcie?

0
  • #6 06 Lis 2013 11:56
    jez733
    Poziom 9  

Loga podczas startu teżnie widzę więc to raczej chyba będzie koniec tej grafiki. Tej obudowy do dysku to jakiejś konkretnej szukać?

0
  • #7 06 Lis 2013 15:47
    sk1977
    Spec od komputerów

Obudowa SATA USB - do wyboru jest sporo.
    Brak obrazu wskazuje na koniec grafiki.

0
  • #8 07 Lis 2013 09:49
    jez733
    Poziom 9  

Pierwsza lepsza obudowa dysku sata będzie dobra bez żadnych problemów?
    Jakie mogą być koszty naprawy mojego laptopa? Są opłacalne czy lepiej sprzedać to co zostało i rozglądać się za innym?

0
  • #9 07 Lis 2013 10:07
    sk1977
    Spec od komputerów

jez733 napisał:
    Pierwsza lepsza obudowa dysku sata będzie dobra bez żadnych problemów?
    - właściwie tak, są 2 rodzaje ATA i SATA - potrzebujesz SATA (na wszelki wypadek sprawdź złącze dysku).

0
  • #10 30 Kwi 2014 09:37
    djluki2013
    Poziom 11  

koledzy podpinam się do tematu. Siedzę już 2 dzień przy tym laptopie i zaczynam podejrzewać że pada grafika, Mianowicie jest jest jeszcze obraz w biosie i przy starcie systemu, ale jak zainstaluje sterowniki do grafika matryca jest czarna tylko podświetlenie i się restartuje, na sterownikach systemowych działa, Grafika GeForce 8600GS, Dobrze podejrzewam że to grafika?? Po "podgrzaniu" jeszcze coś powinna działać???

0
  • #11 30 Kwi 2014 09:43
    sk1977
    Spec od komputerów

Na 99% pada grafika.
    Podgrzej i sprawdź czy zadziała na sterownikach Nvidii - będzie wtedy pewność.

Po podgrzaniu długo nie podziała - trzeba wymienić.

0
  • #12 30 Kwi 2014 10:07
    djluki2013
    Poziom 11  

za chwilę dam znać jakie postępy, jeszcze tak nie miałem żeby tak padła grafika, zazwyczaj to czarny ekran i tyle, a nie że bez sterów i w biosie działa a ze sterami nie. To tylko chyba Acery tak mają:)

0
  • #13 30 Kwi 2014 10:09
    sk1977
    Spec od komputerów

Nie tylko Acery... Najpierw nie działa na sterownikach, a potem czarny ekran...

0
  • #14 30 Kwi 2014 10:27
    lisek
    Spec od monitorów

Jeśli masz podobnie na ZEWNĘTRZNYM monitorze to na 99% padła grafika na G84-625-? lub mu podobna.

To b. zawodna seria na dodatek jak "odkodowano na forach overclocker"skich " przemarkowana seria 40x (b.podatna na uszkodzenia przy graniu w gry) lub mozliwe uszkodzenie złacza kart grafiki МХМ

0
  • #15 30 Kwi 2014 11:59
    djluki2013
    Poziom 11  

tu widzę że jakiś "szpec" założył tak grafikę że układ nie dotykał chłodzenia i to wszytko przez to. A koleżanka nie dawno tego laptopa kupiła, A jeślu chodzi o układ to jest G86-770-A2 z dc2008 a ja mam nowy układ G86-730-A2, nie wiecie koledzy czy jest szansa że będzie działał na tym układzie

Dodano po 1 [minuty]:

a jeśli chodzi o złącze MXM to co sie uszkadza??luty pękają??

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

dzięki koledzy:) po podgrzaniu wszystko działa, jak zarazie:) oby jak najdłużej:)Proszę jeszcze o odpowiedz na wcześniejsze pytanie co do układu i gniazda MxM.
    dzięki jeszcze raz

0
  • #16 30 Kwi 2014 13:11
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    G86-770-A2 z dc2008 a ja mam nowy układ G86-730-A2

pierwszy 64bit , drugi 128.
    Zawsze można dla "ciekawych efektów" na ekranie! (':D')
    *jak na płytce grafiki wolne miejsce pod 2x pamięci można spróbować
    za .... 770-A2 >> G86-771-A2/ G86-750-A2

0
  Szukaj w 5mln produktów