Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega + CAN - poprawność schematu

klakiernc 04 Lis 2013 19:18 2190 7
  • #1 04 Lis 2013 19:18
    klakiernc
    Poziom 11  

Witam.
    Od razu mówię że jestem słaby w robieniu schematów więc liczę na waszą wyrozumiałość.

Czy możecie zobaczyć czy do obecnej chwili schemat jest dobry??

Atmega + CAN - poprawność schematu

Wymyśliłem sobie takie coś i teraz próbuję to pobudzić do życia. Tylko nie wiem co dalej. Jak mam tutaj podpiąć reset bo co schemat to inny pomysł i gdzie mogę podpiąć schwitcha bo tu też widziałem różne pomysły.

0 7
  • #2 05 Lis 2013 04:12
    McMonster
    Poziom 32  

klakiernc napisał:
    Czy możecie zobaczyć czy do obecnej chwili schemat jest dobry??

Przy ATmedze wygląda dobrze, dwa pozostałe scalaki nie mają podłączonych wszystkich pinów zasilania. Sprawdź też w ich notach, czy na pewno wszystko jest podłączone dobrze. Zakładam również, że chcesz dodać jakieś złącze do sygnałów CAN w U1. USB nie wiem, programowego nigdy nie używałem.

Przełącznik S1 i wszystko przy nim jest kompletnie pozbawione sensu.

Cytat:
    Jak mam tutaj podpiąć reset bo co schemat to inny pomysł i gdzie mogę podpiąć schwitcha bo tu też widziałem różne pomysły.

Ściągnij i poczytaj sobie "Atmel AVR042: AVR Hardware Design Considerations".

0
  • #3 05 Lis 2013 08:16
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 05 Lis 2013 10:43
    klakiernc
    Poziom 11  

Teraz to tylko próba więc buduje to na stykówce. To moje pierwsze kroki więc nie przeszkadza mi programowanie na usb. Były sprzętowy ale mam dwa rozwalone laptopy z takim wejściem a obecny laptop ma tylko usb. Z czasem pewnie sobie coś dobrego zakupie ale nie chce na początek inwestować za dużo. Chce to odpalić i zobaczyć moje dzieło. Wiadomo mówią zrób tak i tak a będziesz zadowolony ale ja chcę się najpierw pomęczyć się na stykówce a jak zobaczę że to dla mnie to przerzucę się na coś lepszego. Powiedzcie mi tylko jak to ożywić.

Dzięki za uwagi na pewno przydadzą się w przyszłości.

1
  • #5 05 Lis 2013 16:34
    maximus22_kr
    Poziom 18  

Linia TXCAN powinna być połączona z RX układu MCP2551
    Linia RXCan powinna być połączona z TX układu MCP2551

0
  • #6 05 Lis 2013 17:49
    klakiernc
    Poziom 11  

maximus22_kr napisał:
    Linia TXCAN powinna być połączona z RX układu MCP2551
    Linia RXCan powinna być połączona z TX układu MCP2551

A dlaczego jest źle?? Sory że pytam ale na 4 schematach z których korzystam jest tak podpięte.

0
  • Pomocny post
    #7 05 Lis 2013 18:31
    maximus22_kr
    Poziom 18  

To ja przepraszam. Kolega ma dobrze schemat. Taki błąd zrobiłem jak się zaczynałem bawić z CAN, dopiero koledzy z Elektrody mnie poprawili. Za dużo ostatnio robię z UARTem ( odbiór GSM ).

Kolega robi magistralę do domu, czy zamierza sczytywać dane z samochodu ?
    Jeśli to drugie to gorsza sprawa, bo producenci samochodów mają swoje implementacje.
    Jeśli Kolega pisze w Bascom to na Elektrodzie jest ciekawy artykuł

Link

0
  • #8 05 Lis 2013 19:03
    klakiernc
    Poziom 11  

Teraz to chcę poznać CAN od środka więc obecnie tylko zabawa z laptopem i metoda prób i błędów. A za jakiś czas na pewno będę chciał coś spróbować przy samochodach ale do tego to już coś sobie zakupię typowo pod CANA a i zrobię któregoś "starszej generacji" laptopa który ma coś więcej niż usb.

Dzięki za link widziałem i znam trochę bascoma ale na dłuższą metę wybiorę chyba C

0