Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio samochodowe sony cdx-s22 - krzaki na ekranie

04 Lis 2013 19:30 2898 14
  • Poziom 9  
    Witam posiadam radyjko jak w temacie mam taki problem mianowicie wyświetlają mi się krzaki na ekranie lcd .Dodam iż panel jest na pewno sprawny sprawdzany był na drugim radiu i wyświetla wszystko w jak najlepszym porządku .

Moje pytanie brzmi czy dioda d701 jest może za to odpowiedzialna
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 25  
    Witam ponownie

Pomierz miernikiem przejścia na poszczególnych diodach w D701. Sprawdź diodę D790. Upewnij się czy jest właściwy kontakt pomiędzy panelem a radiem.

Jeśli nie posiadasz miernika wylutuj D701.

Kiedyś miałem przypadek, że odkształcony przód radia powodował niewłaściwy kontakt panel-radio.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    styk panel z radiem na pewno jest dobry jak i sam panel sprawdzany był na drugim radiu i wyświetla wszystko w jak najlepszym porządku .

Dodano po 5 [minuty]:

a tak to wygląda

Dodano po 15 [minuty]:

Dioda d790 wskazuje na dobrą a tej d702 nie potrafię zdiagnozować ponieważ nie jestem jakimś specem znam jakieś podstawy ale uważam się za laika jeszcze w tych sprawach .

Dodam jeszcze że po wylutowaniu tej diody d702 radyjko zaczęło ponownie grać więc jak najbardziej mi pomogłeś może masz jakiś pomysł na te krzaki ????

Dodano po 58 [sekundy]:

d701 przepraszam
  • Poziom 9  
    tak
  • Poziom 25  

Zmierz opór pomiędzy czerwoną nóżka a każdą z pozostałych czterech. W żadnym przypadku nie powinno być zwarcia.
  • Poziom 9  
    Więc tak środkowa nóżka + górna prawa miernik piszczy
    I środkowa nóżka + lewy dół miernik piszczy na pozostałych nie piszczy
  • Poziom 9  
    Wiesz co tylko ja mam lutownice transformatorową więc już później nic tu nie wlutuje nie uszkodzę tego radyjka bardziej ?????
  • Poziom 25  
    Sprawa wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku D702. Jeśli wtedy Ci się udało teraz też powinno. Ja kiedyś używałem nożyka to tapet. Jego końcówkę wsadzałem pod układ potem traktowałem lutownicą nóżki po jednej stronie delikatnie unosząc układ potem druga strona do tego kalafonia.
  • Poziom 9  
    Tak tylko ja się boje czy radio nie umrze jak wylutuję tą diodę bo z samą sprawą wylutu to nie ma problemu
  • Poziom 9  
    Jesteś wielkim człowiekiem wszystko śmiga dziękuje ci bardzo więcej takich ludzi na świecie pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Na koniec dodam że elementy które wylutowałeś nie znalazły się w radiu przypadkowo. Zabezpieczają procesor radia oraz układ wyświetlacza przed wpływem ładunków elektrostatycznych. Ich zdobycie graniczy jednak z cudem. Jedyną znaną mi metodą jest demontaż z padniętego kompletnie radia Sony.

Można je zastąpić pojedynczymi diodami.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Tak wiem będę poszukiwał takowych elementów a jeśli chodzi o pojedyncze to jakie tam włożyć jakie masz na myśli