Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XBOX360 - rozdzielenie sygnału XBoxa na dwa telewizory przez IP

tom_ex 04 Lis 2013 19:45 2838 11
  • #1 04 Lis 2013 19:45
    tom_ex
    Poziom 15  

Witam.

Problem wydaje mi się typowy, a jednak rozwiązań jest dość mało. Chodzi mianowicie o następującą kwestię.

Mój XBox360 podpięty jest do telewizora poprzez HDMI. Czasem jednak chciałbym pograć na telewizorze w drugim pokoju bez przełączania kabli. Niestety z racji odległości oraz wielu dzielących ścian, niemożliwe jest pociągnięcie podatkowych kabli. Jedynym rozwiązaniem jest wykorzystanie sieci Ethernet (kable już są). Zaznaczam, że ma być to transmisja "over IP", a nie "over RJ45" - kable są wykorzystywane. Alternatywą byłoby połączenie WiFi.

Teraz pytanie. Czy istnieją domowe (w sensie umiarkowane w cenie) rozwiązania transportu HDMI przez IP? Jeżeli cena ma zbliżać się do 1000zł, to bardziej opłacalne jest kupno drugiego XBoxa.

A może warto kupić transmitter sygnału analogowego (RGB + audio)? Nie zależy mi na super jakości, ponieważ korzystałbym z takiego połączenia sporadycznie.

Dzięki za każdą pomoc!

0 11
  • #2 04 Lis 2013 20:44
    sapsapl
    Poziom 9  

Z tego co wiem, nie ma hdmi over ip, tylko over cat5e. Kabel nie może być podłączony do routera itd, gdyż transmisja odbywa się na poziomie warstwy fizycznej, a nie wyżej (jest niezarządzalna).

Takie rowiązanie jest dobre:
    2x Hdmi over Cat5e/6
    1 spliter np. gamebird 1(in)/2 (out) w celu rozdzielenia sygnału hdcp na 2 kanały jednocześnie.

2x 300 + 100 ~ 700zł + kable hdmi, więcej lub mniej.

Warto zaznaczyć że HDMI over Cat5e/6 MUSIBY być na 2 kablach! inaczej nie przechodzi hdcp, przez co mogą być problem z przesyłaniem szyfrowanego sygnału.

W ten sposób wykorzystując 4 kable UTP masz obraz na obu telewizorach na raz i grasz gdzie chcesz :-)

0
  • #3 04 Lis 2013 20:51
    tom_ex
    Poziom 15  

sapsapl napisał:
    Z tego co wiem, nie ma hdmi over ip, tylko over cat5e. Kabel nie może być podłączony do routera itd, gdyż transmisja odbywa się na poziomie warstwy fizycznej, a nie wyżej (jest niezarządzalna).

tom_ex napisał:
    Zaznaczam, że ma być to transmisja "over IP", a nie "over RJ45" - kable są wykorzystywane.

Zatem odpada. Tak czy inaczej, cena i przy takim rozwiązaniu jest wysoka, więc chyba nic z tego nie będzie.

0
  • #4 04 Lis 2013 21:00
    sapsapl
    Poziom 9  

kabele zawsze można połaczyć na zakończeniach jeżeli masz patchpanel :-)
    nie rozumiem, czemu upierasz się do ip i tak nie możesz na tym kablu puścić nic innego niż sygnał IP.

jest jeszcze transmisja radiowa, ale rowiązanie to nie jest tanie.

Oczywiście podałem przykład jakby konsola nie była pod telewizorem.

Jeżeli masz konsole przy telewizorze, wtedy wystarczy 1 adapter (wykorzystuje 2 kable), i spliter. czyli ~400zł :-) a jak zmienisz konsole, będzie to nadal działać :-)

0
  • #5 04 Lis 2013 21:26
    tom_ex
    Poziom 15  

sapsapl napisał:
    nie rozumiem, czemu upierasz się do ip i tak nie możesz na tym kablu puścić nic innego niż sygnał IP.

Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. :) Kable ethernetowe położone są w ścianach, na nich pracuje sieć lokalna. Jedynym rozwiązaniem jest zatem praca na warstwie IP.

sapsapl napisał:
    Jeżeli masz konsole przy telewizorze, wtedy wystarczy 1 adapter (wykorzystuje 2 kable), i spliter. czyli ~400zł :) a jak zmienisz konsole, będzie to nadal działać :)

Jest pod telewizorem, ale nie pod dwoma naraz. :)

0
  • #6 05 Lis 2013 16:20
    sapsapl
    Poziom 9  

Rozumiem już czemu upierasz się przy ip, chociaż jeżeli miałbyś 3 kable w ścianie do tego samego punktu możesz użyć switcha a pozostałe 2 użyć do hdmi.

Jeden tv jest popięty pod spliter hdmi poprzez hdmi, a drugi przez Hdmi over Cat5e, dlatego potrzeba tylko 1 komplet urządzeń :-)

0
  • #7 05 Lis 2013 16:21
    tom_ex
    Poziom 15  

Jeżeli brałbym pod uwagę położenie dodatkowych kabli, to prędzej bym zamurował HDMI. :)

0
  • #8 05 Lis 2013 16:25
    sapsapl
    Poziom 9  

tom_ex napisał:
    Jeżeli brałbym pod uwagę położenie dodatkowych kabli, to prędzej bym zamurował HDMI. :)

jak bardzo możesz mylić się to piszą wiem chyba tylko ja ;-) i inni którzy mimo posiadania hdmi mają z tym więcej problemów niż pożytku

0
  • #9 05 Lis 2013 18:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tom_ex napisał:
    Mój XBox360 podpięty jest do telewizora poprzez HDMI. Czasem jednak chciałbym pograć na telewizorze w drugim pokoju bez przełączania kabli.

tom_ex napisał:
    Zaznaczam, że ma być to transmisja "over IP", a nie "over RJ45" - kable są wykorzystywane. Alternatywą byłoby połączenie WiFi.

A, zastanawiałeś się, jak sygnał z pada od kontroli konsoli z drugiego pokoju dotrze do pokoju gdzie jest konsola, zwłaszcza, że:
    tom_ex napisał:
    z racji odległości oraz wielu dzielących ścian, niemożliwe jest pociągnięcie podatkowych kabli.

0
  • #10 05 Lis 2013 18:54
    sapsapl
    Poziom 9  

Nie jestem pewien czym leci sygnał, ale zawsze można puścić retransmiter też skrętką :-)

ale pewnie do tego trzeba by mieć z 4 kable do tv :-), nie każdy ma tak jak ja ;-)

0
  • #11 05 Lis 2013 19:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sapsapl napisał:
    Nie jestem pewien czym leci sygnał

Radiowo, tylko, że odbiornik jest w konsoli, a przez kilka ścian sygnał nie jest w stanie się przebić, zwłaszcza, że "zasięg " sygnału z pada, to około 6-8 metrów, ale tam, gdzie nie ma żadnych przeszkód.

0
  • #12 06 Lis 2013 09:18
    tom_ex
    Poziom 15  

Dzieli kilka ścian, ale jest szeroki korytarz, więc tym się bym nie martwił. Poza tym, z tego co czytałem, zasięg padów X360 jest ogromny. Tak czy inaczej, to problem drugiej kategorii.

0