Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kontrola nad wentylatorem PC

04 Lis 2013 20:08 975 5
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich jak w tytule szukam czegoś w stylu kontrolera do wentylatora PC dokładnie chodzi mi o to żeby można było sobie ustawić dowolną temp w obudowie.Po przekroczeniu ustalonej temp wentylator żeby się włączał jak schłodzi wyłączył się i tak w kółko.Miałem kiedyś takie coś w obudowie TRACER EXCLUSIVE TRO-755 sterowane LCD kupił bym ją i po problemie ale będzie za mała. Istnieją też panele przednie 5,25" ale nie wiem czy posiadają taką funkcje czy tylko na zasadzie zmiany napięcia i zmniejszenia obrotów może się mylę...dlatego piszę tutaj może ktoś ma jakiś pomysł :idea: z góry dzięki pozdrawiam :D
  • Poziom 20  
    może być taki układ który steruje wentylatorem w ten sposób:
    Jaka temperatura tak szybko się kręci.
    temperatura rośnie obroty też.
    temperatura spada obroty też./

Może taki być?
    jak tak to wrzucę schemat
  • Poziom 7  
    Szczerze to sam nie wiem :-/ myślałem żeby wentylator się wł/wył chcę zastosować to do chłodzenia wodnego trochę przerobionego po swojemu miedzy innymi większy rezerwuar z pleksy.Co za tym idzie trochę czasu upłynie zanim płyn się zagrzeje wiec wentylator nie musi działać tak zakładam co będzie zobaczymy
  • Poziom 7  
    niestety nie tym wyreguluje tylko obroty i będę musiał pilnować temp sam po przekroczeniu podkręcić napięcie schłodzić i znów zmniejszyć :) ale dzięki za pomoc

Dodano po 56 [minuty]:

schemat ok teraz muszę komuś zlecić wykonanie tego sterownika :-/ Dzięki za pomoc
  • Poziom 20  
    Niema problemu mogę go wykonac.
    Mam wszystkie elementy.
    Jak by co pisz na PW