Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana lozyska w pralce beko WKD 65106

jaroslawwarszawa 04 Lis 2013 20:27 2103 2
  • #1 04 Lis 2013 20:27
    jaroslawwarszawa
    Poziom 1  

Witam serdecznie posiadam praleczkę Beko WKD 65106.

Troszkę poczytałem, i wywnioskowałem że jak pralka głośno chodzi na wysokich obrotach to czas na nowe łożysko (pralka ma jakieś 2,5 roku).

Czy jest ktoś w stanie udzielić mi informacji czy w tym modelu jest możliwa taka wymiana i ewentualnie jak to zrobić?

0 2
  • #2 04 Lis 2013 22:43
    karol5608
    Poziom 28  

Myślę, że najpewniej będzie odkręcić blat i zobaczyć czy da się rozkręcić zbiornik. Podejrzewam, że trzeba będzie rozcinać zbiornik. Trzeba poszukać na forum jak to się robi.

0
  • #3 04 Lis 2013 23:14
    jeyel
    Poziom 13  

Nie jestem specjalistą od pralek, ale kiedyś wymieniałem łożysko w pralce Whirlpool. Powinno być podobnie, bo pralka też ładowana od przodu.
    Generalnie nie jest to skomplikowane, ale jak na pierwszy raz dość pracochłonne. Trzeba odkręcić tylną klapę, potem wszystkie elementy podtrzymujące bębęn i wyciągnąć go. Następnie przy pomocy ściągacza lub imadła i młotka zdjąć łożysko (to było najtrudniejsze). Potem włożenie nowego łożyska i zamontowanie bębna.
    Przy okazji można sprawdzić grzałkę, czy nie jest do wymiany.
    Koszt łożyska był zdecydowanie niski - 26 zł, a naprawa w serwisie kilaset złotych. Mnie, laikowi zajęło to cały dzień.

Dziwi mnie, że po 2,5 roku już wymiana łożyska. Prawdopodobnie zbyt dużo prania było wkładanie i łożysko się szybcie zużyło. Od kilku lat mam pralkę ładowaną od góry i jak na razie zero problemów z łożyskiem.

0