Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiornik mikrofonów bezprzewodowych AKG SR 40 MINI 2 - Zmiana częstotliwości

Maciek6.1990 04 Nov 2013 20:30 3615 4
 • #1
  Maciek6.1990
  Level 10  
  Witajcie.

  Jakieś 2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu AKG WMS 40 Mini Dual Vocal z dwoma mikrofonami. Byłem z nich bardzo zadowolony. Niestety - w zeszłym tyg na jednym z eventów - jeden z mikrofonów został skradziony (smutne polskie realia).
  Została mi stacja "matka" z jednym mikrofonem. Dokupiłem na allegro używany zestaw AKG WMS 40 mini z jednym mikrofonem. Moje pytanie brzmi: Czy jestem w stanie w jakiś sposób zmienić częstotliwość odbierania jednego z modułów zestawu DUAL w ten sposób - aby złapał mi ten dokupiony mikrofon? Mikrofon który został skradziony miał częstotliwość 660.700 MHz, ten dokupiony - 864.850 MHz. Po otwarciu obudowy odbiornika Dual - ukazał mi się widok dwóch płytek dla dwóch oddzielnych mikrofonów. Każda płytka ma coś w rodzaju "potencjometru" regulowanego za pomocą śrubokręta, zdjęcie w załączniku. Czy ów potencjometr służy właśnie do zmiany częstotliwości i mogę pokombinować, pokręcić aż znajdzie mi tamten mikrofon? Czy to zupełnie co innego?
  Dzięki.
 • #3
  Maciek6.1990
  Level 10  
  W takim razie co za jego pomocą reguluję?

  Dodano po 32 [minuty]:

  I czy w ogóle możliwa jest zmiana częstotliwości ?
 • Helpful post
  #4
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  Zmiana w tak dużym zakresie, o 200 MHz, to dużo więcej niż pokręcenie regulacją w środku. Trzeba by było wymienić lub przestroić całą głowicę (ten element zabudowany blachą). Przestroić czyli wymienić pewną część elementów rezonansowych. Z taką wiedzą raczej nic nie kręć. Bez schematu, wiedzy i precyzyjnych urządzeń pomiarowych raczej niewykonalne.

  Zobacz może uda się przełożyć całą płytkę z odbiornika pojedynczego do podwójnego.
 • #5
  Maciek6.1990
  Level 10  
  Takiej odpowiedzi szukałem, dzięki!