Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiornik mikrofonów bezprzewodowych AKG SR 40 MINI 2 - Zmiana częstotliwości

Maciek6.1990 04 Nov 2013 20:30 3615 4
    Maciek6.1990
    Level 10  
    Witajcie.

Jakieś 2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu AKG WMS 40 Mini Dual Vocal z dwoma mikrofonami. Byłem z nich bardzo zadowolony. Niestety - w zeszłym tyg na jednym z eventów - jeden z mikrofonów został skradziony (smutne polskie realia).
    Została mi stacja "matka" z jednym mikrofonem. Dokupiłem na allegro używany zestaw AKG WMS 40 mini z jednym mikrofonem. Moje pytanie brzmi: Czy jestem w stanie w jakiś sposób zmienić częstotliwość odbierania jednego z modułów zestawu DUAL w ten sposób - aby złapał mi ten dokupiony mikrofon? Mikrofon który został skradziony miał częstotliwość 660.700 MHz, ten dokupiony - 864.850 MHz. Po otwarciu obudowy odbiornika Dual - ukazał mi się widok dwóch płytek dla dwóch oddzielnych mikrofonów. Każda płytka ma coś w rodzaju "potencjometru" regulowanego za pomocą śrubokręta, zdjęcie w załączniku. Czy ów potencjometr służy właśnie do zmiany częstotliwości i mogę pokombinować, pokręcić aż znajdzie mi tamten mikrofon? Czy to zupełnie co innego?
    Dzięki.
    Maciek6.1990
    Level 10  
    W takim razie co za jego pomocą reguluję?

Dodano po 32 [minuty]:

I czy w ogóle możliwa jest zmiana częstotliwości ?
  • Helpful post
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Zmiana w tak dużym zakresie, o 200 MHz, to dużo więcej niż pokręcenie regulacją w środku. Trzeba by było wymienić lub przestroić całą głowicę (ten element zabudowany blachą). Przestroić czyli wymienić pewną część elementów rezonansowych. Z taką wiedzą raczej nic nie kręć. Bez schematu, wiedzy i precyzyjnych urządzeń pomiarowych raczej niewykonalne.

Zobacz może uda się przełożyć całą płytkę z odbiornika pojedynczego do podwójnego.
    Maciek6.1990
    Level 10  
    Takiej odpowiedzi szukałem, dzięki!