Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel DVI-HDMI nie przesyła odbrazu z BlueRay na monitor

04 Lis 2013 20:46 1719 9
  • Poziom 11  
    Jak w temacie. Kabel nie przesyła obrazu z Sony BDP-S380 na monitor LG Flatron L1953TR. Pożyczyłem monitor od znajomego (Dell) i na nim też nie działa. Czytałem na forum że monitory muszą mieć standard HDCP żeby mogły działać z takim kablem, albo kupić jakiś dekoder czy przejściówkę żeby działało. Może ktoś pomóc? Wie ktoś coś na ten temat? Co zrobić żeby był obraz?
  • Poziom 21  
    ekrecik7 napisał:
    LG Flatron L1953TR. monitor od znajomego (Dell)
    Ten model LG i prawdopodobnie Dell Twojego kolegi nie wspiera standardu HDCP (w skrócie zabezpieczenie przed piractwem).
    ekrecik7 napisał:
    Czytałem na forum że monitory muszą mieć standard HDCP żeby mogły działać z takim kablem,
    To prawda monitor musi wspierać HDCP, a kabel nie ma znaczenia, wystarczy zwykły.
    ekrecik7 napisał:
    albo kupić jakiś dekoder czy przejściówkę żeby działało. Może ktoś pomóc? Wie ktoś coś na ten temat? Co zrobić żeby był obraz?
    Podejrzewam że przejściówki/dekodera nie znajdziesz lub będzie on kosztował krocie. Najprostszym i podejrzewam że najtańszym rozwiązaniem będzie kupno monitora który ten standard wspiera (większość obecnie produkowanych monitorów ze złączem cyfrowym tj. DVI, HDMI, Display Port).
  • Poziom 11  
    Czyli nie pomoże nic oprócz wymiany monitora na ten z HDCP?
  • Poziom 21  
    Z tego co wyczytałem ten odtwarzacz ma wejście USB. Skoro masz oryginalny film na płycie, to ściągnij wersję "piracką" (bez irytujących zabezpieczeń) nagraj na pendrive'a i spróbuj w taki sposób.
  • Poziom 11  
    konior966 napisał:
    Z tego co wyczytałem ten odtwarzacz ma wejście USB. Skoro masz oryginalny film na płycie, to ściągnij wersję "piracką" (bez irytujących zabezpieczeń) nagraj na pendrive'a i spróbuj w taki sposób.
    Tak ma wejście USB z przodu i z tyłu ale jak mam to sprawdzić skoro nie ma obrazu?:?::!:
  • Poziom 21  
    Czyli menu itp. też nie są wyświetlane?
  • Specjalista Sieci, Internet
    konior966 napisał:

A, co to niby da?,
    zabezpieczenia HDCP, są zaimplementowane w samym standardzie portu HDMI, i się tego niczym nie pozbędziesz, a czy film ma, czy nie jakiekolwiek zabezpieczenia przed czymkolwiek, nie ma znaczenia.
    Jedyne sensowne rozwiązanie, to:
    ekrecik7 napisał:
    nie pomoże nic oprócz wymiany monitora na ten z HDCP
  • Poziom 11  
    konior966 napisał:
    Od początku sie o to rozchodzi
  • Poziom 21  
    ekrecik7 napisał:
    konior966 napisał:
    Od początku sie o to rozchodzi