Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy HONDA ETC 7000 nie wzbudza się.

04 Lis 2013 20:55 3420 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z agregatem prądotwórczym HONDA ETC 7000. Podaje na wirnik z akumulatora napięcie, ale sam się nie wzbudza. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak go naprawić? Proszę
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Najprawdopodobnie uszkodzony stojan pradnicy pomierz rezystancje poszczególnych faz
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Niech kolega sprawdzi szczotki :D :D :D :D :D
  • Poziom 2  
    Szczotki sprawdzone jako pierwsze :)

Dziękuję za podpowiedzi. Sprawdzę i jak coś będzie jeszcze z agregatem to będę pisać! :)
  • Poziom 27  
    elektro-jt napisał:
    Szczotki sprawdzone jako pierwsze :)

Dziękuję za podpowiedzi. Sprawdzę i jak coś będzie jeszcze z agregatem to będę pisać! :)
    A sprawdziłeś miernikiem kontakt między szczotkami a pierścieniami ślizgowymi?
  • Poziom 10  
    witam dopisuje się do tematu mam identyczny problem tylko tyle że po podaniu napięcia na szczotki ok 24v to pokazuje mi na mierniku 380v a po podłączeniu avr brak napięcia tylko 10v na wyjściu co może być taką przyczyną dodam że stojan został wymieniony bo był spalony
  • Poziom 35  
    Panie kolego, albo masz uszkodzony AVR, albo też uzwojenie wzbudzenia. Sprawdź (zachowując ostrożność) jakie napięcie daje uzwojenie wzbudzenia. Czy stojan był przezwajany ( ewentualnie do ponownego przezwojenia), czy też zakupiony nowy (do wymiany). Niektóre AVR-y mają możliwość regulacji napięcia podawanego na szczotki wirnika.