Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kondesator do moich Alton ZgC 60-8-670

Slomyr 04 Lis 2013 21:34 1266 9
  • #1 04 Lis 2013 21:34
    Slomyr
    Poziom 5  

Witam serdecznie. Od razu mowie jestem tu nowy a żaden inny temat nie dał mi dokładnej odpowiedzi na moje pytaniei jeżeli temat jest w złym dziale do proszę o przeniesienie . Otóż kupiłem nie dawno j.w kolumny i w jednej nie działały 2 głośniki i po otworzeniu okazało się istna tragedia strasznie cienkie kabelki byle jak polutowane bez wygłuszenia i bez kondesatorów słyszałem że w nich właśnie były tylko nie wiem jakie głośniki jakie sa tam to 2 x 20/20 gd 1x gdm 12/60/ i gdw 9/15/10 te 2 właśnie nie działają gdm i gdw i chce wiedzieć jakie kondesatory dać i jakie są ich wartości głosniki oczywiście dam do naprawy w 2 kolumnie dzialaja wszystkie dobrze tylko ze nie ma kondesatorów a wzmacniacz jaki mam to znany wam ws 442 prosze was o pomoc.

• #2 04 Lis 2013 22:49
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Slomyr napisał:
    Alton ZgC 60-8-670
    Co ma jeden model do drugiego?
    Z tego co pamiętam podłączasz tak:
    GDM przez kondensator 6,8 uF
    GDW przez kondensator 1,5 uF.

• #3 05 Lis 2013 09:54
    Slomyr
    Poziom 5  

A na jakie napięcie ma być? 63v czy 250v?

• #4 05 Lis 2013 12:41
    wkj
    Poziom 34  

Ważne by nie był elektrolityczny czyli ma być bez biegunowy, napięcie 63V powinno wystarczyć.

• #5 05 Lis 2013 16:46
    Slomyr
    Poziom 5  

a jeszcze jedno pytanie bo w tych kolumnach ma byc polaczone te 2 duze glosniki rownolegle czyli + do - i reszta normalnie czyli z tego 2 glosnika + do plusa i minus do minusa ?

• #6 06 Lis 2013 06:22
    wkj
    Poziom 34  

Równolegle tz. plus z plusem, minus z minusem dwóch GD 20 - jeżeli ich impedancja wynosi 15R to wypadkowa przy takim połączeniu będzie oscylowała w okolicach 8R. Resztę głośników też podłączasz równolegle do GD 20 lecz na "plusowych" dajesz kondensatory, które wymienił kolega wcześniej.

ps. nie wiem czy czytałeś ale w tym modelu powinna być jeszcze cewka na głośniki 20cm.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2207224.html
    Jak znajdę czas to "rzucę okiem" w papiery i powiem coś więcej o nich.

• #7 06 Lis 2013 07:23
    Slomyr
    Poziom 5  

a co do cewki to nie wiem ludzie pisali ze były same kondesatory muszę jeszcze wygłuszyc ja ale to jak zrobię te 2 głośniki .Dzięki to ja czekam :)

• #8 06 Lis 2013 20:58
    wkj
    Poziom 34  

Cewka na GD 20/20/1 powinna być 2,4 mH. Kondensatory jak kolega wyżej pisał. Głośnik średniotonowy GDM 12/60/2 podpięty w afazie (plus do minusa, minus do plusa)

• #9 06 Lis 2013 22:26
    Slomyr
    Poziom 5  

czyli z plusa gd do gdm i z minusa do plusa a gdw juz normalnie plus do plusa minus do minusa ? A i gdzie kupic takie cewki i czy na każdy głośnik gd ma być ona przepraszam że tak pytam ale wolę się upewnić niż coś popsuje

• #10 04 Lut 2014 17:00
    Slomyr
    Poziom 5  

Odświeżam temat mam pytanie bo tu jeden kolega napisał żeby podłączyć każdy plus z plusem a 2 zaś ze 2 gd plus plus a potem gdm z minusa do plusa i chce wiedzieć jak to mam podłączyc i jeszcze jedno pytanie dlaczego jak wymieniłem kable z takich cieniutkich na grube w kolumnie to kolumna straciła bas i musiałem dać starsze i ostatnie czy nie przeszkadza nic bo ułamało się miejsce gdzie się podłacza kabel do glosnika poprstu urwało się i zostalł kabelek z membrany i porpstu przylutowalem do niego kabelek zeby to przedluzyc czy cos sie stanie ? prosze o szybka odpowiedziec

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME