Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprawarka Lincoln invertec v130-s nie spawa

Minraf 04 Nov 2013 21:46 5235 2
 • #1
  Minraf
  Level 9  
  Witam, mam problem z moją spawarką (Lincoln invertec v130-s) a mianowicie gdy ostatnio chciałem ją użyć aby zespawać sobie ramę, przestała spawać. Zespawałem prawie cały element,i przy końcu odmówiła posłuszeństwa. Myślałem że się przegrzała albo coś takiego więc odstawiłem ją na 1 dzień. Drugiego dnia chcąc spawać, widać było tylko taki błysk i na tym koniec. Szukałem schematu lecz na próżno. W googlach nic nie wyszukałem a podobnego tematu brak. Co mogło ulec awarii? Proszę o jakieś sugestie, za wszystkie udzielone wskazówki serdeczne dzięki.
 • #2
  bestler
  Admin of DIY, Automation
 • #3
  Minraf
  Level 9  
  Kontrolka jest tylko jedna od przegrzania. Nie świeci się.

  Dzisiaj ją rozebrałem i zobaczyłem że na wejściu zamiast 300V jest 17V i odrazu sprawdziłem rezystor który znajdował się na płytce. Rezystor wysokiej mocy 5W 10 om a na mierniku pokazywał 17 om więc go wylutowałem i jutro będę szukał w sklepach.

  Teraz kolejna zagadka, do radiatora przyklejone były diody, lecz teraz nie wiem czy to diody czy terystory czy coś innego, może dioda schottkiego i sprawdziłem że 3 są do wymiany (niżej foto). Jeżeli wiecie co to jest i jakie ma parametry to prosiłbym o podanie to jutro kupie i je zamienie. Dzięki.

  Sprawarka Lincoln invertec v130-s nie spawa Sprawarka Lincoln invertec v130-s nie spawa

  Proszę zamieścić obrazki zgodnie z regulaminem forum!
  modBR