Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann 343f - Kupiłem nowy piec ale wygląda ,że to 3 latek.

04 Lis 2013 22:42 4287 8
  • Poziom 10  
    Koledzy, proszę doradźcie, zakupiłem nowy piec 343f w 2012 roku, Serwisant zamontował ,podłączył, wszystko chodzi do tej pory ale? Dopatrzyłem się, że piec został wyprodukowany według instrukcji w 2009 roku ! To 3 letni piec..Dałem kupę kasy chyba z 23 tys zł z podłączeniem a tu wstawili mi nie z 2012r tylko 2009 roku. Czy mogę teraz żądać wymiany na nowy z 2012? Nie mam nigdzie wbitej daty produkcji pieca, nawet w gwarancji, widnieje tylko numer seryjny.
    Prosze i odpowiedz.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Życie kotła zaczyna się w momencie sprzedaży i montażu. Od tego momentu zaczyna pracować gwarancja. Większość producentów nie podaje daty produkcji a tylko serwisant po kodach FD jest w stanie odczytać miesiąc i rok produkcji.
  • Poziom 10  
    Dzieki za informację, z tego co doczytałem w instrukcji z 2012 roku ,to w piecach od 2012r. jest inna elektornika, dodatkowe wejścia z mozliwością sterownia przez internet..
    Jeszcze raz dzięki za info.....
    Pozdrawiam...
  • Poziom 37  
    Witam, czy aż tak bardzo dokuczające jest to że kocioł jest z 2009 roku ? Bo jeśli nie to nie ma się co przejmować;) skoro działa, ma gwarancję to czy to ten czy nowszy rocznik to hulać będzie;)
  • Poziom 10  
    8 cyfra z numeru fabrycznego,jest rokiem produkcji.Ale, jeżeli masz 'czarny 'regulator,to się nie martw. Jeżeli biały, to albo dales się oszukać, albo nie przeczytales oferty, co kupujesz.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za informację. A czy ktoś wie jak najlepiej ustawić krzywe grzewcze dla tego pieca? mam wszędzie podłogówkę, około 140 m2 podłogi. Czy włączyć pogodówkę, czy lepiej używać odczytu z pomieszczania dla krzywej grzewczej.
  • Poziom 10  
    Krzywą grzewczą , trzeba dopasować. Poziom regulujemy w okresach przejściowych (temp. okoló 0 st.), natomiast nachylenie przy temperaturach ujemnych.
  • Poziom 32  
    W0jtek92 napisał:
    Witam, czy aż tak bardzo dokuczające jest to że kocioł jest z 2009 roku ? Bo jeśli nie to nie ma się co przejmować;) skoro działa, ma gwarancję to czy to ten czy nowszy rocznik to hulać będzie;)

Jak rozumiem chodzi tu o zasadę że ktoś wydał 23 tys na piec (chyba z instalacją grzewczą) i spodziewał się w tej cenie najnowszego rozwiązania.
    Ważne na co była umowa ? Na konkretny model pieca (ten z nowszą elektroniką powinien mieć inną nazwe modelu) ?

Ważniejsze pytanie czy piec czasami nie pochodzi z demontażu u innego klienta ?
  • Poziom 10  
    23 tyś to cena pieca z rurkami które wpina się z tyłu ,bez instalacji.