Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring IP - Kamery Kopułkowe/kompaktowe, 2MPix

sikurasaka 04 Lis 2013 23:30 1725 3
  • #1 04 Lis 2013 23:30
    sikurasaka
    Poziom 10  

Szukam odpowiednich kamer IP do monitoringu terenu wokół budynku mieszkalnego. Kamery zainstalowane na budynku na wysokości ok. 4m. Chciałbym aby na ewentualnie zarejestrowanym materiale było coś widać sensownego ;) :

- rozdzielczość min 2MPix,
    - zintegrowany oświetlacz IR,
    - monitoring dzień/noc (jakieś bajery na noc mile widziane),
    - docelowo 4 kamery na rogach budynku,
    - duża przestrzeń wokoło,
    - raczej szrszy kąt widzenia,
    - preferowana kamera kopułkowa ze względu na miejsce montażu,
    - bez ptz.

1. Stawiam na dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy. Preferuję kamery kopułkowe zewnętrzne, ale nie wiem, czy nie odbije sie to negatywnie na jakości przy porównywalnej cenie? Jak to jest z obiektywami w kopułkach?

2. Za jakimi modelami warto się rozglądnąć? Słyszałem dobre opinie o Hikvision.
    Budżet to jakies 1.5-2 kpln brutto/ szt. Liczyłbym na wskazania jakichś sprawdzonych modeli pod względem jakości obrazu w dzień i w nocy.

3. Jak wygląda sprawa z okablowaniem - chciałbym wyjść skrętką z obudowy bez dodatkowych przejsciowek/puszek - jest to wykonalne w każdym modelu (ilość miejsca w obudowie)?

4. Sprawa nietypowa - widział ktoś zewnetrzne kopulki z obudową w kolorze czarnym? ;) Widzialem gdzies jedynie Sony, ale o kiepskich parametrach.

0 3
  • Napad.pl
  • #2 05 Lis 2013 08:41
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Piszesz o "dobrej jakości w dzień i w nocy" i "widzeniu czegoś sensownego", chcesz doświetlacze zintegrowane, ale nie podajesz odległości i co mają kamery obserwować. Musisz być bardziej precyzyjny.

EDIT
    Tak przy okazji, to ciekawe jak zazwyczaj ludzie najpierw piszą "chcę kamerę FullHD", ale dopiero później opisują co one mają widzieć i na jaką odległość.
    Wydawałoby się, że to właśnie to drugie definiuje ile pikseli ma mieć kamera ;)

0
  • Napad.pl
  • #3 05 Lis 2013 09:31
    sikurasaka
    Poziom 10  

Dzieki za odpowiedź ;) Obserwować mają najblizsze otoczenie - istoty człekokształtne głównie, kręcące się w odległości 2 - 10 metrów od budynku. Kamery zainstalowane na budynku na wys ok 4m. Miło by było, gdyby dało się rozpoznać twarz osobnika z odległości tych kilku metrów. Myśle że takie dość typowe zastosowanie...chyba że sie myle ;)

Pisze ze chce fullHD, bo mam doświadczenie z kamerkami 650 linii ze średniej polki i wiem mniej wiecej ile tam widać. Orientuje sie ile widać na 2Mpix. Wiem też że byle jaka 2MPix w nocy może nie widzieć nic (a i w dzien czasem tez). Stąd pytam ludzi obytych w temacie o rade. Jest w tym temacie troche wiedzy. Jak sie popatrzy na noty kamer, to jest dużo ściemy.

Chciałbym uniknąć dodatkowych oświetlaczy i polegać na zintegrowanych, ale jak ustalimy że bez nich bedzie lipa, to nie ma rady, będziem instalować ;)

0
  • #4 05 Lis 2013 09:47
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

sikurasaka napisał:
    Dzieki za odpowiedź ;) Obserwować mają najblizsze otoczenie - istoty człekokształtne głównie, kręcące się w odległości 2 - 10 metrów od budynku. Kamery zainstalowane na budynku na wys ok 4m. Miło by było, gdyby dało się rozpoznać twarz osobnika z odległości tych kilku metrów. Myśle że takie dość typowe zastosowanie...chyba że sie myle ;)

Pisze ze chce fullHD, bo mam doświadczenie z kamerkami 650 linii ze średniej polki i wiem mniej wiecej ile tam widać. Orientuje sie ile widać na 2Mpix. Wiem też że byle jaka 2MPix w nocy może nie widzieć nic (a i w dzien czasem tez). Stąd pytam ludzi obytych w temacie o rade. Jest w tym temacie troche wiedzy. Jak sie popatrzy na noty kamer, to jest dużo ściemy.

Chciałbym uniknąć dodatkowych oświetlaczy i polegać na zintegrowanych, ale jak ustalimy że bez nich bedzie lipa, to nie ma rady, będziem instalować ;)

Wbudowane oświetlacze różnie się sprawdza, zależy od "podłoża", jeśli jest tam kostka brukowa, to się sprawdzą, jeśli trawa i krzaki, to może być ciężko. Najlepiej byłoby zrobić testy.

Miałem doświadczenie z Hikiem z tymi małymi bulletami, ds-2cd2032 - nawet dobrze się sprawdzają w tego typu zastosowaniach, chociaż zdarzyło się że po ostrej ulewie miałem 3 z 6 do wymiany. Może miałem pecha :) Co do kopułek to nie mam zdania.

Z tańszych używałem też ACTi D72/D82 - wiszą 2 sztuki u znajomego na ścianie, przetrwały już kilka ostrych deszczów bez żadnego uszczerbku, co się chwali. Oświetlacz jak to w ACTi, d@# nie urywa, ale na odległość 10m, przy podwórku z kostki się sprawdza. Obiektyw BARDZO szeroki, przez co krawędzie obrazu są w nocy lekko niedoświetlone.
    Kamery mają 2 lata gwarancji, ale możesz ją w dowolnym momencie przedłużyć o kolejne 1-3 lat.

0