Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa głośników 2.1 + 2 dodatkowe satelity

goodfun 05 Lis 2013 01:59 1713 7
 • #1 05 Lis 2013 01:59
  goodfun
  Poziom 14  

  Witam.

  Posiadam zestaw głośników komputerowych 2.1 Modecom MC-2110.
  Rozbudowa głośników 2.1 + 2 dodatkowe satelity

  Maksymalna moc zestawu 56W,
  - 24W subwoofer,
  - 2x16W satelity.

  Bardzo bym chciał dołączyć do zestawu jeszcze dwie satelity (oczywiście nadal w systemie stereo). Jeśli uda mi się zdobyć to dokładnie takie same (pod koniec roku mają dać mi znać z serwisu Modecom, czy mają takie na stanie), albo dołożyć dwie inne o podobnej mocy.

  Moje pytanie brzmi - jak najlepiej czegoś takiego dokonać? Na elektrodzie trafiłem na podobny temat, w którym forumowicz zdecydował się na budowę dokładnie takiego samego wzmacniacza jak ten, który posiada w głośnikach. W efekcie gdy podłączył dwa wzmacniacze pod jedno wyjście (np. z komputera) głośniki buczały. Ostatecznie temat zamknął bez rozwiązania problemu.

  Mi przyszło do głowy, żeby wymienić transforamtor (wbudowany ma 2x12,5V ; 1,6A) na nieco większy i wymienić w układzie końcówki mocy od satelitek na większe. W/g mojej wizji chciałbym podłączyć po dwie satelitki na jedno wyjście równolegle. Czy mój pomysł ma szanse powodzenia?

  Jeśli nie to co zrobić nalepiej?

  Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 • #3 05 Lis 2013 12:00
  goodfun
  Poziom 14  

  głośniki znajdują się w dużym pomieszczeniu i fajnie by było gdyby źródło dźwięku docierało z kazdej strony pomieszczenia.
  A może prostrzy sposób - kupic rozdzielacz mini jack, pod który podłączę obecny zestaw 2.1 i ewentualanie dokupiony zestaw 2.0 (również z wbudowanym wzmacniaczem).
  Teoretycznie dźwiek będzie słabszy ale ludzie często podłączają do rozdzielaczy po 2 pary słuchawek i nie słyszą różnicy.

 • #4 06 Lis 2013 00:10
  goodfun
  Poziom 14  

  Będę wdzięczny jeśli jeszcze ktoś dołączy się do dyskusji.

 • #5 06 Lis 2013 22:38
  korrus666
  Poziom 40  

  Dwie pary słuchawek to nie to samo. Przecież nie słuchasz muzyki jednocześnie z dwóch par słuchawek. Z głośnikami jest inaczej bo słyszysz z tylu ile jest podłączone. Takie ustawienie psuje efekt stereo i powoduje wiele innych niedogodności. Do dużego pomieszczenia powinieneś raczej kupić większe głośniki niż podłączać 4 sztuki.

 • #6 07 Lis 2013 05:34
  goodfun
  Poziom 14  

  Pisząc o dwóch parach słuchawek miałem na myśli korzystanie z dwóch na raz. Często ludzie tak robią w podróży podczas wspólnego słuchania muzyki z odtwarzacza mp3.

  Pomieszczenie nie jest o tyle duże co złożone jeśli mogę tak nazwać. Ma kształt dwóch nachodzących na siebie prostokątów łączących się przy narożniku.

  Rozbudowa głośników 2.1 + 2 dodatkowe satelity

 • #7 07 Lis 2013 13:27
  korrus666
  Poziom 40  

  goodfun napisał:
  Pisząc o dwóch parach słuchawek miałem na myśli korzystanie z dwóch na raz. Często ludzie tak robią w podróży podczas wspólnego słuchania muzyki z odtwarzacza mp3.

  Nie rozumiesz mnie. Jedna osoba nie słucha z dwóch słuchawek jednocześnie bo się nie da i to jest ta różnica. Jak podłączysz 4 głośniki to będziesz je słyszał jednocześnie. O to chodzi! Myślałem że to jasne.
  W pomieszczeniu z takim kształtem może i 4 głośniki nie będą sobie bardzo przeszkadzać. Dorysuj jeszcze może meble żeby było widać co tam jeszcze stoi i jak rozmieścić głośniki.
  Jeśli to są prawie dwa osobne pomieszczenia to drugi zestaw 2.1 lub 2.0 może nie być takim głupim pomysłem jak się na początku wydawało.

 • #8 12 Lis 2013 16:21
  goodfun
  Poziom 14  

  Umeblowanie nie ma znaczenia ponieważ mogę te głośniki ustawić gdziekolwiek. Spróbuje w różnych konfiguracjach tak, żeby efekt był jak najlepszy. Na początek kupię rozgałęźnik i podłączę swoje głośniki 2.1 i pożyczone 2.0. Nawet jeśli będą grać ciszej to będę już widział czy ma sens inwestycja w takie rozwiązanie podwójnego stereo. Tymczasem dziękuję za uczestnictwo w temacie, napiszę jak tylko kupię rozgałęźnik.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME