Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa głośników 2.1 + 2 dodatkowe satelity

goodfun 05 Lis 2013 01:59 1713 7
  • #1 05 Lis 2013 01:59
    goodfun
    Poziom 14  

Witam.

Posiadam zestaw głośników komputerowych 2.1 Modecom MC-2110.

Maksymalna moc zestawu 56W,
    - 24W subwoofer,
    - 2x16W satelity.

Bardzo bym chciał dołączyć do zestawu jeszcze dwie satelity (oczywiście nadal w systemie stereo). Jeśli uda mi się zdobyć to dokładnie takie same (pod koniec roku mają dać mi znać z serwisu Modecom, czy mają takie na stanie), albo dołożyć dwie inne o podobnej mocy.

Moje pytanie brzmi - jak najlepiej czegoś takiego dokonać? Na elektrodzie trafiłem na podobny temat, w którym forumowicz zdecydował się na budowę dokładnie takiego samego wzmacniacza jak ten, który posiada w głośnikach. W efekcie gdy podłączył dwa wzmacniacze pod jedno wyjście (np. z komputera) głośniki buczały. Ostatecznie temat zamknął bez rozwiązania problemu.

Mi przyszło do głowy, żeby wymienić transforamtor (wbudowany ma 2x12,5V ; 1,6A) na nieco większy i wymienić w układzie końcówki mocy od satelitek na większe. W/g mojej wizji chciałbym podłączyć po dwie satelitki na jedno wyjście równolegle. Czy mój pomysł ma szanse powodzenia?

Jeśli nie to co zrobić nalepiej?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

• #3 05 Lis 2013 12:00
    goodfun
    Poziom 14  

głośniki znajdują się w dużym pomieszczeniu i fajnie by było gdyby źródło dźwięku docierało z kazdej strony pomieszczenia.
    A może prostrzy sposób - kupic rozdzielacz mini jack, pod który podłączę obecny zestaw 2.1 i ewentualanie dokupiony zestaw 2.0 (również z wbudowanym wzmacniaczem).
    Teoretycznie dźwiek będzie słabszy ale ludzie często podłączają do rozdzielaczy po 2 pary słuchawek i nie słyszą różnicy.

• #4 06 Lis 2013 00:10
    goodfun
    Poziom 14  

Będę wdzięczny jeśli jeszcze ktoś dołączy się do dyskusji.

• #5 06 Lis 2013 22:38
    korrus666
    Poziom 40  

Dwie pary słuchawek to nie to samo. Przecież nie słuchasz muzyki jednocześnie z dwóch par słuchawek. Z głośnikami jest inaczej bo słyszysz z tylu ile jest podłączone. Takie ustawienie psuje efekt stereo i powoduje wiele innych niedogodności. Do dużego pomieszczenia powinieneś raczej kupić większe głośniki niż podłączać 4 sztuki.

• #6 07 Lis 2013 05:34
    goodfun
    Poziom 14  

Pisząc o dwóch parach słuchawek miałem na myśli korzystanie z dwóch na raz. Często ludzie tak robią w podróży podczas wspólnego słuchania muzyki z odtwarzacza mp3.

Pomieszczenie nie jest o tyle duże co złożone jeśli mogę tak nazwać. Ma kształt dwóch nachodzących na siebie prostokątów łączących się przy narożniku.

• #7 07 Lis 2013 13:27
    korrus666
    Poziom 40  

goodfun napisał:
    Pisząc o dwóch parach słuchawek miałem na myśli korzystanie z dwóch na raz. Często ludzie tak robią w podróży podczas wspólnego słuchania muzyki z odtwarzacza mp3.

Nie rozumiesz mnie. Jedna osoba nie słucha z dwóch słuchawek jednocześnie bo się nie da i to jest ta różnica. Jak podłączysz 4 głośniki to będziesz je słyszał jednocześnie. O to chodzi! Myślałem że to jasne.
    W pomieszczeniu z takim kształtem może i 4 głośniki nie będą sobie bardzo przeszkadzać. Dorysuj jeszcze może meble żeby było widać co tam jeszcze stoi i jak rozmieścić głośniki.
    Jeśli to są prawie dwa osobne pomieszczenia to drugi zestaw 2.1 lub 2.0 może nie być takim głupim pomysłem jak się na początku wydawało.

• #8 12 Lis 2013 16:21
    goodfun
    Poziom 14  

Umeblowanie nie ma znaczenia ponieważ mogę te głośniki ustawić gdziekolwiek. Spróbuje w różnych konfiguracjach tak, żeby efekt był jak najlepszy. Na początek kupię rozgałęźnik i podłączę swoje głośniki 2.1 i pożyczone 2.0. Nawet jeśli będą grać ciszej to będę już widział czy ma sens inwestycja w takie rozwiązanie podwójnego stereo. Tymczasem dziękuję za uczestnictwo w temacie, napiszę jak tylko kupię rozgałęźnik.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME