Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

niemarkowe nowe czy używane firmowe

05 Lis 2013 03:58 1089 4
  • Poziom 8  
    Witam, pierwszy raz zamierzam kupić zestaw głośniczków 5.1 do komputera do filmów itd. Budżet mam mocno ograniczony. Na Allegro mogę kupić zestaw np Art BassBooster 5+1 za 80 zł lub np używany zestaw creativa używany za podobną cenę. I teraz mam pytanie czy takie używane głośniczki mogą być np zużyte do tego stopnia że będą charczeć i dawać gorszy dźwięk niż "noname" ale za to nówki.
    Na necie wyczytałem że używane markowe kilkunastoletnie głośniki są o wiele lepsze niż nowszej generacji kilkukrotnie tańsze. Aczkolwiek wszędzie gdzie to czytałem dotyczyło to kina domowego za kilkaset zł, kilka tysięcy zł. Dlatego proszę o wasze doświadczenia w tanich rozwiązaniach.
  • Poziom 39  
    W twoim przypadku lepiej kupić nowe. Początkujący wyciskają z tych głośniczków co się da i je niszczą mechanicznie.
  • Poziom 39  
    To zależy jakie te głośniki używane. Creative ma sporo bardzo dobrych głośników zwłaszcza tych starych które jeszcze nie były produkowane tak jak teraz w CRL. Zwłaszcza seria DTT.

Ogólnie jeśli głośniki nie są uszkodzone mechanicznie to będą działać lecz przy tych starych jedyne co się psuło z czasem to albo zasilacz albo wyrabiał się potencjometr.
  • Poziom 8  
    Kup 2 kolumny+wzmacniacz bo z tych chińskich 5.1 za 80zł to ty dźwięku nie uzyskasz.
  • Poziom 8  
    W końcu zdecydowałem się na używane CREATIVE INSPIRE T6060 za 90 zł. Na moje szczęście zestaw nie był zajechany. Przy maksymalnej głośności nie charczą. A że zestaw kupowałem podczas remontu to pozwoliłem sobie zamontować je na ścianie w kablami pochowanymi pod tynkiem. Dla zainteresowanych wyśle fotki. Pozdrawiam :)