Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-link MR-3420 klient WiFi - nie widza sie rutery huawei B593 podstaw z Tp-link

KLONIK06 05 Nov 2013 09:31 4248 28
    KLONIK06
    Level 11  
    Witam,

sprawa wydaje się prosta, posiadam ruter TP-link MR3420 na którym był zainstalowany modem i w ten sposób miałem internet przez wifi po domu z tego rutera. Dostałem następny ruter Huawei B-593s-22, który to stał sie głównym ruterem i z niego teraz korzystam w sieci Wifi internet Plus, wszystko działa super nawet lepiej niz poprzednio i dla fanów AERO2 napiszę iż bez żadnej zmiany konfiguracji APN odbiera tez darmowy internet.

Teraz moje pobożne życzenie z drugiego rutera czyli TP-link 3420 chce zrobić klienta sieci (podstawowej huaweia) i z niego po LAN- kabel odbierać internet w takich urządzeniach jak TV samsunga B650, Popcornie i XBoxie, czytając brata goole i posty tu zawsze jest jakiś problem z tym dlatego mam gorącą prośbę o przybliżenie tematu czy jest to możliwe w oparciu o te urządzenia oraz jasne i rzeczowe opisanie zasad i sposobu konfiguracji.

może stanie się ten temat przewodnikiem w tej sytuacji ponieważ moja potrzeba chyba zainteresuje większość użytkowników podobnych sprzętów.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    bogiebog
    Level 43  
    3240 nie odbierze sygnału po WIFI.
  • Helpful post
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Jedyna możliwość to GargoylePL - Link
    CHACA
    Level 43  
    Na oryginalnym sofcie tego nie ustawisz, tylko soft alternatywny podany wcześniej przez kol. jimasek.
    KLONIK06
    Level 11  
    Rozumiem ze w tym temacie co podałem piszą bzdury, i mam zainstalowac podane oprogramowanie na tp linka 3420 wtedy bedzie odbierał wifi od huaweia który bedzie przekazywał po wifi internet?

Panowie łopatologicznie to dla mnie świeży temat.

Dodano po 21 [minuty]:

I znów mam problem może jakiś link do wersji która bedze stabilnie pracować na TP-link 3420?
    wojtek2803
    Level 37  
    KLONIK06 wrote:
    I znów mam problem może jakiś link do wersji która bedze stabilnie pracować na TP-link 3420

Pytanie zasadnicze chcesz wgrać Gargoyle ? Jeśli tak to podaj jaką masz wersję sprzętową urządzenia czy to jest v1 czy v2 . Jak rozpoznać wersję sprzętową Link
    KLONIK06
    Level 11  
    Witam,

zaktualizowałem oprogramowanie TP-linka 3420 na podane z odnośnika zakończyło się sukcesem i wprowadziłem zmiany na te z linku i dałem zapisz.. i teraz nie działa wlan nie mogę sie połączyć z tym tplinkiem 3420 coś zrobiłem źle?
    wojtek2803
    Level 37  
    Wgrałeś Gargoyle ? Jaki tryb pracy wybrałeś ?
    KLONIK06
    Level 11  
    Witam, po resecie tp3420 znów zapisałem te parametry podłaczyłem lan1 pod tv i zmieniłem IP z 192.168.1 na 222 i IP oki ale IP bramy i DNS nie zgadzaja sie a sa 192.168.1.1 .

Wojtek- tak zaktualizowałem gargoyle i wybrałem tryb pracy jako przekaźnik .

takie moje spostrzeżenia, w głównym ruterze huawei B593 zmieniłem pasmo kanałów z 20 na 20/40 MHz zmienił sie kanał z 1 na 3 więc musze chyba jeszcze raz ustawic tplinka, oraz nie wiem co wpisac gargoile w polu rozgłaszanie ssid czy gargoyle, czy TPlink 4320 czy huawei B593?
    wojtek2803
    Level 37  
    Bramą u ciebie jest router Huawei B-593s-22 zobacz jaki ma adres IP lan .
    KLONIK06
    Level 11  
    Wojtek tak.. taki ruter i wstawie scren z LAN..
    TP-link MR-3420 klient WiFi - nie widza sie rutery huawei B593 podstaw z Tp-link
    wojtek2803
    Level 37  
    Postępujesz wg. poradnika co podał kolega Jimasek ?

Dodano po 1 [minuty]:

KLONIK06 wrote:
    oraz nie wiem co wpisac gargoile w polu rozgłaszanie ssid czy gargoyle, czy TPlink 4320 czy huawei B593?

Wpisujesz własną wymyśloną nazwę sieci .
    KLONIK06
    Level 11  
    Wojtek, tak wszystko skopiowałem z tego poradnika a raczej ustawiłem spróbowałem wpisac wszystkie opcje i zostawiłem na B593 7547 bo taka nazwę wyszukał w sieci wyszukanych.

teraz wlan sie podlala czyli transmisja idzie ale na tv bez zmian.
    KLONIK06
    Level 11  
    Wijtek jak mi wytłumaczysz to bede wiedział co to jest adresacja? prosze Cie nie chce pisac co post ze nic nie kumam z tego co robie.. ha ha
    wojtek2803
    Level 37  
    Zobacz w TV właściwości sieci czy uzyskał adres IP ,maskę , bramę , DNS-y .
    KLONIK06
    Level 11  
    W tv na tescie sieci adres MAC fistaszek czyli poprawnie , IP , podsiec , brama serwer DNS oki, pakiet dla bramy X czyli źle...
    wojtek2803
    Level 37  
    Możesz w TV dopisać adresację ręcznie ?
    KLONIK06
    Level 11  
    tak, jest wpisane:
    adres IP 192.168.1.222
    maska podsieci 255.255.255.0
    brama 192.168.1.1
    serwer DNS 192.168.1.1
    wojtek2803
    Level 37  
    KLONIK06 wrote:
    adres IP 192.168.1.222

Ty to dopisywałeś ? Nie może być taki adres IP ustaw mu IP 192.168.1.223
    KLONIK06
    Level 11  
    Oczywiście że ja :D :D , chyba zrozumiałem swój błąd :idea: , rozumiem że w kolejnych urządzeniach podłączonych przez Lan musza byc kolejne numery po 222 , czyli 223 , 224 itd?
  • Helpful post
    wojtek2803
    Level 37  
    Tak tak .Popełniłeś błąd ale już wiesz o co chodzi . Działa Ci Tv ?
    KLONIK06
    Level 11  
    Wojtek działa tv ale nic nie moge wkrzesac z niego, za to podłączyłem pod popcorna i zadzialało automatycznie własnie firmware sie aktualizuje, teraz musze sobie kabelków nakupować, jednakże wyjasnij mi jeszcze taka kwestie - ruter podstawowy jakim jest huawei jest teraz na sztywno z tp-linkiem i tylko fizycznie z tp-linka jest sygnał wifi czyli internet, czy z obydwu ruterów wiwi rozgłasza internet?

oczywiście dziekuje bardzo za podpowiedzi i pomoc, wszystkim i kazdemu z osobna :D
    wojtek2803
    Level 37  
    Sama nazwa w sobie mówi most bezprzewodowy , z obojga routerów masz wifi .
    KLONIK06
    Level 11  
    W sumie temat zakończony i to z sukcesem, nie chce nikogo obrazać ale wykonałem wczoraj kilka telefonów do róznych specjalistów i nie napisze z jakim skutkiem, wiec siła z ludziach a nie w telefonach.. hahahaha

pozdrawiam.

Jeszcze raz dziękuję..
  • Helpful post
    wojtek2803
    Level 37  
    KLONIK06 wrote:
    j kilka telefonów do róznych specjalistów i nie napisze z jakim skutkiem, wiec siła z ludziach a nie w telefonach.. hahahaha

Wypowiedź mówi sama za siebie .Pozdrawiam
    KLONIK06
    Level 11  
    Witam, temat zamykam i mam nadzieję iż pomoże wielu osobom. pozdrawiam.