Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ułożenie aparatu zapłonowego???

20 Mar 2005 09:52 2093 5
  • Poziom 18  
    Witam.Mam takie pytanie,niedawno moja mazda straciła moc na niskich obrotach,udałem sie do mechanika,ktory stwierdził iż przeskoczył o jeden ząbek pasek rozrzadu,nie wiem jakim sposobem usunął usterke,bo po odebraniu autka od niego stwierdziłem,że mazda chodzi jak burza,wrecz nie do poznania,i niby wszystko było by oki,ale zauważyłem,że położenie aparatu zapłonowego jest w skrajnej pozycji,to znaczy dociagniety do maxsa rowka na regulacje.Prosze o Wasze sugestie.Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Witam!
    To jasne, że nie ruszał paska, tylko obrócił aparat zapłonowy. Tak też można, tylko w przyszłości nie będzie możliwa jakakolwiek regulacja. Myślę, że do wymiany paska wytrzyma.
    Cześć!
  • Spec od samochodów
    Nie sądzę żeby przeskok paska można było zlikwidować aparatem zapłonowym. Nie wiadomo w jakim położeniu był aparat wcześniej. Być może wcześniej był źle ustawiony.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Witam
    Ten cwaniak u którego naprawiałeś auto ci bzdury opowiada aby ściągnąć od ciebie większą kasę.Ciekawe ile skasował za to.Kolega sigi ma racje.Po prostu miałeś prawdopodobnie źle ustawiony zapłon a nie to co powiedział ten cwaniak .Zapłon był zbyt puźny a on go przestawił i stąd ta większa dynamika.Moja rada zmień warsztat bo tam gdzie naprawiasz bryke naciągają na kasę.
  • Poziom 18  
    Wiec tak...za niby przestawienie paska zapłaciłem 50 zeta,ale fakt taki-że jak przedtem autko na niskich obrotach ledwo co jezdziło.to teraz grzeje oki.Byłem przedtem w dwóch innych miejscach na sprawdzeniu zapłonu,jeden z nich naprawde gość ktory nie naciąga- tylko tyle że elektryk tez wykluczył ustawienie zapłonu,poradził sprawdzenie u mechanika.Tak jak pisałem wyżej mechanik który zdiagnozował przyczyne twierdził,że nie zawsze przeskoczenie paska zdiagnozuje aparat do ustawiania zapłonu,jak twierdzi zalezy z którego kólka był zjechany.Co Wy nato??sigi@: przedtem aparat znajdował sie w połozeniu wyposrodkowanym.
  • Spec od samochodów
    Cofnij aparat na poprzednią pozycję i przestaw pasek to się przekonasz. Ja nie jestem ciekawy. Dlaczego mechanik miałby kłamać? Nie wziął za dużo kasy, nie widzę żadnego niepokoju. Tylko się cieszyć, że auto naprawione za normalne pieniądze.

Pozdrawiam.