Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Sony Vaio - Spalony dysk twardy

05 Lis 2013 13:03 2061 3
  • Poziom 7  
    Dzien dobry .Mam pytanie mojemu przyjacielowi spalil sie dysk twardy w laptopie czy jest możliwosc podlaczenia przenosnego =zewnętrzengo dysku twardego z wgranym tam windowsem i zeby czytał windowsa z przenośnego dysku ? Czy można tylko wymienic spalony dysk twardy w laptopie ? W sklepie komputerowym mi powiedzieli ze laptopy mają jakieś blokady i nie da sie czytac na nich windowsa z przenośnego hdd wiec piszę tutaj żeby zasięgnąć wiecej informacji na ten temat .

Dziękuję i proszę o odpowiedz.Pozdrawiam
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Trochę to niejasne. Jeśli chcesz już zainstalowanego na innym komputerze Windowsa uruchamiać z dysku przenośnego to nie, to nie zadziała.
    Instalacja świeżego systemu na takim dysku ma szanse zadziałać, aczkolwiek mogą wyniknąć problemy związane z instalacją (instalator może nie wykryć dysku).

Instalowanie Windowsa na dysku zewnętrznym jest jednak bez sensu, szczególnie na kieszeni USB 2.0 - prędkość tego rozwiązania będzie fatalna. Lepiej byłoby w takim przypadku (o ile kieszeń korzysta z dysku 2.5" SATA) wypatroszyć dysk z takiej kieszeni i zamontować go na stałe w laptopie w miejscu uszkodzonego.
  • Poziom 7  
    Ok dziekuje za odpowiedz , czyli ten przesył danych za pomocą usb 2.0 stoi na drodze a już myślałem ,że to bardziej rozwinieta technika :)
    Pytam jeszcze z ciekawości chociarz to stary laptop i nie ma takiego usb , jak by było usb 3.0 to byla by możliwość czytania windowsa z dysku zewnetrznego normalnie jak z wewnetrznego hdd jak by nie było wogule dysku twardego w laptopie żeby to w miare chodziło ? Czy usb 3.0 to też bardziej zabieg bardziej marketingowy i praktycznie daje nie wiele przyrostu szybkości przesyłu danych w stosunku do usb 2.0 ?

Jak coś zle opisalem to przepraszam za pomyłki tez nie posiadam nie skonczonej wiedzy we wszystkich żeczach zwiazanych ze sprzętem .