Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do bramy garażowej uchylnej

yarecki16 05 Lis 2013 14:00 2463 1
  • #1 05 Lis 2013 14:00
    yarecki16
    Poziom 17  

Witam.
    Ze względu na nietypowy otwór garażowy mam problem z bramą garażową. Przedłużam garaż. Przed garażem jest balkon i postanowiłem wydłużyć garaż o długość tego balkonu aby do środka weszły 2 samochody. Balkon ma około 2,20 m długości. Wymiary otworu pod balkonem to wys. około 2.35 i szerokość około 2,80.
    Czyli tak jakby mój garaż będzie się składał z dwóch garaży rozumiecie.
    Uznałem że najlepiej będzie zamontować bramę uchylną. Na bramę segmentową nie ma zabardzo miejsca bo nie schowa się ona na długośći 2.20 m. Brama rolowana obniży światło bramy o 35-40 cm, więc będzie poniżej 2 metrów ( obecna brama ma 2.15) co w wypadku zakupu terenówki czy suva o wysokości 1,80-1,95 może być problemem bo garaż jest podziemny i jest skośny zjazd. Widziałem że bramy uchylne o wysokośći 2,10-2,30 potrzebują na schowanie się około 2-2,20 wolnej przestrzeni. To by było w porządku tylko że w przypadku napędu taka brama potrzebuje ponad 3 metrów a ja mam tylko 2.20.
    Brama skrzydłowa nie wchodzi w grę bo przed garażem jest skośny podjazd.
    1. Jakie widzicie rozwiązanie tego problemu?
    2. Czy są jakieś napędy do bramy uchylnej ( chyba podobne jak przy bramach segmentowych) które zmieszczą się na długości 2.20m?
    3. Gdzieś czytałem o napędach do bram uchylnych montowanych w skrzydle bramy ale nie mogłem znaleźć nic takiego.

0 1
  • #2 07 Lis 2013 16:57
    grzechotnik
    Poziom 23  

1.Powinno się dać zamontować segmentówke, jedynie problem to że szyna z automatem się nie zmieści, ew. napęd na wałek, i trze baby było zrobić "sztuczne nadproże".
    2. Generalnie część uchylniaka wystaje na zewnątrz bramy, więc zostaje kwestia skrócenia szyny.
    3. Beninca miał taki automat montowany na skrzydle, niestety niepamiętam nazwy modelu.

1