Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher K 5.70 - Ilość oleju w silniku, nie pobiera płynu

SholT 05 Nov 2013 14:29 10899 10
    SholT
    Level 9  
    Witam,
    ostatnio rozbierałem silnik z karchera, nie chcący wylałem sobie olej z silnika. Czy ktoś orientuje się ile ma być tego oleju w silniku?

A druga sprawa jest taka, że karcher nie pobiera sobie płyny? Jaka przypuszczalna wina? Nie ma żadnego silniczka, który "ciągnąłby" ten płyn.
    JACU626

Level 27  
    Olej ma przykryć tarczę łożyska

płyn pobiera na zasadzie zwężki wenturiego na niskim ciśnieniu może coś się przytkało
    SholT
    Level 9  
    U góry, co leżą na tym łożysku takie tarcze? Jedna taka skośna.
    JACU626

Level 27  
    Tak górna w najwyższym punkcie ma być równa z lustrem oleju.
    SholT
    Level 9  
    dzięki, zobacze co jest z tym płynem

Dodano po 5 [minuty]:

a co miałeś na myśli, niskiem ciśnieniu?
    JACU626

Level 27  
    Na lańcy masz regulację min-max na min pobiera płyn
    SholT
    Level 9  
    to może dlatego nie brało płynu, bo jest na max'a? Chodzi ci przy dyszy wylotowej, da się obracać całym tym plastkiem, tam jest min-max

Dodano po 1 [minuty]:

czy gdzies pokrętełko przy spuście?
    bmarcinski
    Level 2  
    Witam, posiadam KARCHER K 4.85 MD i jakoś nie fortunnie wyciekło trochę oleju, jak sprawdzić poziom oleju , i jaki olej dolać ?b. prosze o info
    SholT
    Level 9  
    Od dołu silnika, masz takie 4 śruby (imbus) odkręcasz i wyciągasz wszystko i tak będziesz mieć olej, dlatego trzymaj to wszystko do góry, by najmniej tak było w K 5.70
    bmarcinski
    Level 2  
    ok dzięki,tylko co może być przyczyną cieknącego oleju rozebrałem wszystko poskładałem na nowo,oringi były ok? a olej wlałem przekładniowy, tylko tez za bardzo nie wiem ile tego oleju, zalałem go tak 3/4 tych trzech kół zębatych nie zalewałem
    SholT
    Level 9  
    albo przepuszcza oring, albo masz za dużo oleju i go wyrzuca. druga sprawa - co do jego ilości to było gdzieś wyżej w tym temacie