Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sata 160 gb - Odzyskanie uszkodzonych dokumentów

05 Lis 2013 15:45 4305 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Uszkodził mi się dysk więc wykonałem kopię posektorową, aby odzyskać pliki, ale niestety niektóre widnieją jako odzyskane, ale uszkodzone - po odzyskaniu nie można ich otworzyć w Wordzie, a rozmiar ich znacznie się zmniejszył.

Czy jest jakaś magiczna sztuczka, aby odzyskać jeszcze te dokumenty ? albo np.sam tekst z tych plików bo (chociaż nie bardzo się znam) to pewnie pliki były pofragmentowane na różnych obszarach i dlatego teraz nie da się z nimi nic zrobić.
    Albo patrząc jeszcze z innej strony - czy da się jakoś przeskanować dysk w poszukiwaniu konkretnych dokumentów, aby niepotrzebnie nie odzyskiwać wszystkiego i nie czekać na całość kolejnych kilka dni ?
  • Poziom 8  
    dmde i ddrescue
    hex editor nie wyczytal nic konstruktywnego
  • Poziom 14  
    Ja zawsze odzyskiwałem dane Get Data Back, dobrze się spisywał. Ostatnio jednak mialem strasznie pofragmentowany dysk po zbyt wczesnym formacie. Zależało mi na setkach zdjęć. Żadne nie zostało odzyskane, wszystkie zawierały błędy. Spróbowałem wiec R-Studio i wtedy, ku mojemu zaskoczeniu odzyskałem prawie wszystko.
  • Poziom 8  
    hmmm no zobaczymy, narazie jadzie testdisc zobaczymy co potem :) ale dzieki

Dodano po 5 [godziny] 26 [minuty]:

dziwne... myslałem że wykonując kopie posektorową jest większa szansa na odzyskanie, a tu pomógł photorec :)
    wielkie dzieki linuks :)
    pozdrawiam