Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ciepłego nawiewu w Lagunie 1, 1.9 dti, klimatronik

derby 05 Lis 2013 16:36 2775 7
  • #1 05 Lis 2013 16:36
    derby
    Poziom 6  

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy, a mianowicie posiadam Lagunę 1, 1.9 dti klimatronik rocznik 1998,od wiosny tego roku ogrzewanie nie było mi potrzebne do tej pory. Po ustawieniu temperatury na maksa nawiew dalej wieje zimnym powietrzem mimo zmiany opcji nawiewu na rożne pozycje nie wiej ciepłym nawiew. Rurki przy nagrzewnicy są obie ciepłe,po włączeniu klimy słychać jak klapki sie przestawiają, na wyświetlaczu nic nie pokazuje żadnego serwisu. Mam prośbę o poradę co może być przyczyną braku ogrzewania co trzeba zrobić aby w kabinie wiało ciepłem,

0 7
  • #2 05 Lis 2013 17:08
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Są 2 opcje , m,asz niedożną nagrzewnice lub właściwe klapki się nieprzestawiają.
    Sterowniki klapek są po prawej stronie obok nóg pasażera.

3
  • #3 06 Lis 2013 17:34
    derby
    Poziom 6  

Kolego, a ile jest tych silniczków i czy po wyjęciu silniczka od sterowania klapą można ręcznie przestawić klapki nawiewu.

1
  • Pomocny post
    #4 06 Lis 2013 20:05
    Poziom 43  

Można ręcznie przestawić klapki jak odkręcisz silniczki.

0
  • #5 14 Lis 2013 12:47
    derby
    Poziom 6  

Dzięki kolego Strumien swiadomosci swia problem rozwiązałem dzięki Twoim poradą, po pierwsze silniczek od mieszalnika zimne-ciepłe nie otwierał klapy nawiewu ciepłego powietrza, jak palcami przytrzymałem go to nie miał siły obrócić zębatką prawdopodobnie do wymiany ( klapka narazie ręcznie przestawiona na ciepło) i po drugie nagrzewnica po wyjęciu i rozebraniu (u mnie Behr) w rurkach oczywiście spiralki i syf w postaci czarnych grudek coś podobne do żużla. Po wyjęciu spiralek i przepłukaniu nagrzewnica czyściutka jak niemowlęcia pup, po złożeniu oczywiście na czerwony silikon oraz zmieniłem uszczelki na nagrzewnicy te po bokach z gąbki bo były zmurszałe ja przykleiłem takie do uszczelniania okien i włożeniu w swoje miejsce, odpowietrzeniu. Grzeje aż miło przy niskiej temperaturze silnika. Jeszcze raz serdeczne dzięki Pozdrawiam.
    Ps. Masz u mnie sześciopak. Koszt naprawy na razie bez silniczka to jedynie 12 zł (silikon i gąbka). Ma jeszcze jedno pytanko czy orientujesz się jak sprawdzić ten silniczek czy faktycznie jest walnięty.

1
  • #6 14 Lis 2013 13:28
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Te silniczki są na 12V o ile pamiętam więc wystarczy podłączyć go pod akumulator.
    Zmianę obrotów realizuje się przez zmianę polaryzacji napięcia.
    Podłącz silniczek, złap palcami wałek wychodzący z niego w celu obciążenia silniczka i zobacz czy będzie chciał się wtedy obracać.

0
  • #7 14 Lis 2013 19:19
    Poziom 43  

Silniczek krokowy więc nie sprawdzisz napięciem stałym.
    Ale możesz podmienić silniczek pod inną kostke sterwania np góra- dół.

0
  • #8 14 Lis 2013 22:47
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Czy aby na pewno tam jest krokowy?
    Wydaje mi się że tam był zwykły silniczek z 2 zaciskami na wyjściu więc raczej nie krokowy - ale mogę się mylić. Gdzieś mi taki leży na warsztacie to jutro sprawdzę.

0