Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić kamerę zewnętrzną z Wi-Fi ?

05 Lis 2013 17:13 5223 11
  • Administator HydePark
    Witam.

Ten dział wydał mi się odpowiedniejszy niż "co kupić", lecz jeśli tutejszy moderator uzna inaczej, proszę o przeniesienie.

Do rzeczy, kolega z bloku obok parkuje samochód w kilku miejscach u mnie pod oknem. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że gdybym zainstalował kamerkę o kącie wiedzenia 180° u siebie za oknem, to on miałby podgląd na swoje miejsca parkingowe, a ja widziałbym kto stoi pod klatką /przy domofonie.
    Niestety kompletnie się na tym temacie nie znam, mam w związku z tym kilka pytań.

Czy takie rozwiązanie (180°) się sprawdzi, czy lepiej zainstalować dwie kamerki o mniejszych kątach widzenia ?
    Może lepszym rozwiązaniem, będzie "ruchoma" kamera ?
    Podpowiedzcie coś, bo już zgłupiałem.

Rozumiem, że kąt widzenia podawany w specyfikacji dotyczy poziomu, jaki zatem jest w pionie ?
    Mieszkam na drugim piętrze - kamera ma być zainstalowana jakieś 6-7m nad ziemią. Obszar jaki chciałbym mieć w polu widzenia to jakieś 15-20m w lewo, prawo i do przodu. Oczywiście na dole, na chodniku, bo to co się dzieje bezpośrednio za oknem widzę bez ruszania się z miejsca :)

Chciałbym również aby kamera za oknem łączyła się z moim routerem po WiFi, potem już po kablu z resztą świata (mam publiczne IP, więc zakładam, że podgląd z dowolnego miejsca na świecie nie będzie problemem).

W ostatniej chwili wymyśliłem sobie kolejny problem :)
    Warto by było nagrywać ostatnie 24h, bo co mi po tym, zauważę na podglądzie, że ktoś np. właśnie wybił szybę, skoro ten fakt zostanie tylko w mojej pamięci :)
    I tu pojawia się problem, mimo iż komputera nie wyłączam, to nie bardzo mi się widzi, żeby cały czas mielił dane. Chciałbym, żeby to właściciel samochodu sam sobie nagrywał (tyle, że na chwilę obecną on ma łącze przez Blueconecta, w niedalekiej przyszłości ma zamiar podpisać umowę z moim dostawcą, więc będziemy w jednej sieci). Pytanie ile średnio danych wysyła taka kamera (zdaję sobie sprawę że jest to zależne głównie od rozdzielczości), bo Download mam ze sporym zapasem ale Uploadu tylko 1,5Mb/s i nie chciałbym zapchać całego łącza "big brotherem" spod klatki :)
    Chyba, że jest np. możliwość nagrywania np, 1-5fps, ale jak mówiłem nie znam się na tym temacie.

Jest jeszcze ostatni (mało realny wg mnie przy tych wymaganiach) aspekt. MA BYĆ TANIO, niestety na chwilę obecną mam taki mętlik w głowie, że nie jestem w stanie ocenić co w tym wypadku oznacza TANIO...
    Proszę o jakąś propozycję.

Pozdrawiam.
    CMS
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Kolego jak chcesz widzieć z 7 metrów kto stoi pod blokiem ? Rozpoznajesz ludzi po czubku głowy. Po co ci kamera bezprzewodowa? Musisz i tak doprowadzić zasilanie. Chcesz nagrywać 24 h to musisz albo kupić rejestrator albo mieć oprogramowanie na komputerze i włączony komputer. Co do obiektywów kamer i rozpoznawania twarzy to na pewno znajdziesz na foru,m bo tego typu tematów było bardzo dużo.
  • Sklep HeluKabel
  • Administator HydePark
    zenek1984 napisał:

Kolego jak chcesz widzieć z 7 metrów kto stoi pod blokiem ?

Jak się wychylę z okna to bez problemu rozpoznaję :)
    Załączam fotkę zrobioną przed chwilką telefonem. Z miejsca gdzie miałaby być zamontowana kamera.
    Jaką kupić kamerę zewnętrzną z Wi-Fi ?
    Chciałbym widzieć co się dzieje o ok. trzy długości samochodu widocznego na zdjęciu w lewą i prawą stronę.

zenek1984 napisał:
    Po co ci kamera bezprzewodowa? Musisz i tak doprowadzić zasilanie.

Z zasilaniem nie ma problemu, bo kiedyś przy wymianie okien przewidziałem opcję zasilania czegoś za oknem i mam kabelki wyprowadzone.
    Natomiast do routera mam "daleko" zresztą i tak nie mam już wolnych gniazd rj45.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    To jest jakaś podpucha?
    Kamera widząca w nocy, na odległość 20 metrów, o kącie widzenia 180 stopni, do tego WiFi. MA BYĆ TANIO. I co ona ma rozpoznawać? Twarze?

No to szukaj kamery o minimalnej rozdzielczości 29 Megapixeli. Najtaniej wyjdzie Cię Avigilon, jakieś $10.000 USD, no i dobry obiektyw do tego, coś koło $2500.

EDIT
    Jednak pomyłka, źle policzyłem, jeśli chcesz rozpoznawać twarze to jednak minimalnie będzie potrzebna będzie mniej więcej rozdzielczość 8290x4663, czyli ~38Mpixeli.
  • Administator HydePark
    Dostałem prywatną wiadomość od jednego z użytkowników. Mam zgodę na publikację jej części.

Cytat:
    Cześć w ostatnim czasie podobne zlecenie robiłem. To co mogę powiedzieć to kąt 180st to nie jest to co myślisz bo zakładamy że masz te 180 łapiesz obraz od ściany do ściany w wnęce okna tak? jeżeli tak to w takim razie byś musiał chyba dwa dodatkowe doświetlacze zastosować aby widzieć te 180st.
    Powracając to jedyne sensowne rozwiązanie to kamera i7-C71430-Ir lub tańsze rozwiązanie i7-C71413-Ir. Kamera ma regulowany obiektyw 2,8-12mm to możesz sobie dowolnie wykadrować miejsce filmowania.
    Dodatkowo kamera posiada slot na kartę micro-SD do 32GB.
    Czyli nie musisz nagrywać na rejestratorze ani komputerze.
    Te dwie kamery różnią się rozdzielczością i7-C71413-IR ma maksymalną rozdzielczość 1280x960px fps 25kl/s.
    Na kartę 32gb wejdzie około jednego dnia nagrania ciągłego przy rozdzielczości 1,3Mpx 25kl/s.
    Aby więcej nagrać możemy po prostu ustawić w kamerze harmonogram nagrywania po detekcji ruchu czyli wtedy kiedy nic się nie dzieje to nie będzie nagrywał. Drugie rozwiązanie zmniejszyć liczbę klatek i automatycznie zmniejszyć bitrate to też wydłuży się czas.
    Oprogramowanie jest darmowe na komputer oraz na urządzenia mobilne takie jak android czy iPhone. W przypadku zmiennego ip jest darmowy ddns.
    Druga kamera i7-C71430-Ir nagrywa w rozdzielczości 2048x1536 12,5kl/s a w trochę niższej hd1080 25kl/s lub w 1280x720.
    Zasilać możesz kamerę poprzez PoE lub 12v.
    W Twoim przypadku to jeszcze to Wi fi zostało do opracowania to proponuje zakupić nadajnik ubiquiti ns2,4 podłączyć pod kamerę i masz już cały komplet.
    Producenci kamer to co już trochę przeczytałem to nie idą w stronę kamer z kartami wi-Fi z jednego prostego powodu każdy profesjonalny monitoring jest połączony kablem a wyjątkowo podłącza sie po Wi-Fi ale to instalatorzy już robią.
    tutaj masz karty katalogowe kamer http://www.internec.pl/pdfs/i7-C71430-IR-kk_pl.pdf
    oraz http://www.internec.pl/pdfs/i7-C71413-IR-kk_pl.pdf
    jakbyś miał pytania to z chęcią odpowiem
    Ceny kamer to
    i7-c71413-IR 1330netto
    i7-c71430-IR 1470 netto
    jeżeli chodzi o jakość to możesz być pewien nie jest to jakiś szajs. Kamery montuje poczynając od domków rodzinnych kończąc na dużych instalacjach po kilkadziesiąt kamer.

Cenowo, wygląda to znacznie lepiej niż propozycja kolegi powyżej.
    Jak zaznaczyłem na wstępie, kompletnie się na tym temacie nie znam i dla tego proszę o opinie i wskazówki specjalistów, nie przesadzajmy jednak zbytnio z profesjonalizmem. Nie mam potrzeby liczenia rzęs czy zmarszczek na twarzach przechodniów :)

Kamera ma być zamontowana 30cm poza obrysem budynku, a nie we wnęce okiennej.

Z WiFi możemy zrezygnować, zapomniałem, że mam wolny peszel jeszcze (jak zmieniałem okna to poprosiłem o wbudowanie kilku. :) Miejsce w routerze też się znalazło.

Nie rozumiem tylko jak taka kamera ma "złapać" 180° skoro z dokumentacji tej tańszej wynika, że ma kąt widzenia 80° ?

Pozdrawiam.
    CMS
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Hah.... użytkownicy typu sebfire... No wiedz o tym że pisze do ciebie handlowiec z firmy internec... poleca ci te kamery i twierdzi że je instalował... a tak naprawde je poprostu sprzedaje :)

Wg mnie w tej cenie nie dostaniesz żadnej kamery do tego jeszcze WIFI. :(
    Jeżeli ma być tanio - to idz na all..... tam masz kamery z WIFI, niestety nie spodziewaj się po nich że będziesz widział coś w nocy :( Za dnia wszystko pięknie - w nocy - raczej będzie słabo.
    I na to się przygotuj w twoich tanich pieniądzach (wg mnie tak do 800 PLN brutto)
    Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 31  
    jpl napisał:
    Hah.... użytkownicy typu sebfire... No wiedz o tym że pisze do ciebie handlowiec z firmy internec... poleca ci te kamery i twierdzi że je instalował... a tak naprawde je poprostu sprzedaje :)

I chyba kiepsko mu idzie, bo ostatnio bardzo często reklamuje je na elektrodzie. A takiego producenta tak w rzeczywistości nie ma. Te kamery produkuje firma w Chinach, która na naszym rynku wprowadza kolejną markę kamer, być może na życzenie polskiego dystrybutora. A może dlatego, że poprzednie "marki" nie miały zbyt dobrej opinii?
    Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 18  
    Marek31415 napisał:
    jpl napisał:

I chyba kiepsko mu idzie, bo ostatnio bardzo często reklamuje je na elektrodzie. A takiego producenta tak w rzeczywistości nie ma. Te kamery produkuje firma w Chinach, która na naszym rynku wprowadza kolejną markę kamer, być może na życzenie polskiego dystrybutora. A może dlatego, że poprzednie "marki" nie miały zbyt dobrej opinii?

Trafne stwierdzenie produkcja w Chinach a czego się jeszcze nie produkuje w Chinach? To co orientuje się to 99% producentów elektroniki przeniosło produkcje do Chin. Kwestią jest nadzór produkcji i kontrola gotowych produktów. Jeżeli sie mylę to proszę o sprostowanie.
  • Poziom 31  
    faja_kanzas napisał:
    Trafne stwierdzenie produkcja w Chinach a czego się jeszcze nie produkuje w Chinach? To co orientuje się to 99% producentów elektroniki przeniosło produkcje do Chin. Kwestią jest nadzór produkcji i kontrola gotowych produktów. Jeżeli sie mylę to proszę o sprostowanie.

Już prostuję i proponuję czytać ze zrozumieniem. Nie chodzi o Chiny, lecz producenta wchodzącego na rynek z kolejną "marką" kamer. I nie chodzi o nadzór i kontrolę, lecz stabilność pracy, dobre parametry, bezawaryjność, promowanie marki. Zmiana "marki" co jakiś czas daje niestety dużo do myślenia.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    faja_kanzas napisał:

Jednak spokojnie możesz znaleźć kamery robione na Tajwanie (diametralna różnica w jakości, to jak chiny i afryka), w USA czy Szwecji.
    A nawet jeśli producent przeności produkcje do Chin - to i tak zaznacza, że kamery są przynajmniej projektowane, albo kontrolowane czy składane w innym kraju i tam jest główna siedziba.
    Jeśli kamera jest "design" i "made" in China - to już coś o tym świadczy. Nie żebym był rasistą czy coś, ale jak ktoś pracował z producentami z Chin przez rok czy dwa - to wie o czym mówię. Całkiem inna mentalność i podejście.
    "Panie Lang, to się psuje i wiesza częściej i chętniej niż wasi studenci!"
    "Ale jest tanie...."
    "No ale trzeba coś z tym zrobić!"
    "Dołożymy jeszcze 250 sztuk na podmiany"

@Moderator
    Nie uważam, że ta dyskusja jest mało merytoryczna, po prostu próbujemy wytłumaczyć autorowi posta, że nie tędy droga. I musi zmienić nieco założenia, albo musi liczyć się z tym że ktoś my wciśnie bubel.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    jpl napisał:
    Wg mnie w tej cenie nie dostaniesz żadnej kamery do tego jeszcze WIFI. :(
    Jeżeli ma być tanio - to idz na all..... tam masz kamery z WIFI, niestety nie spodziewaj się po nich że będziesz widział coś w nocy :( Za dnia wszystko pięknie - w nocy - raczej będzie słabo.
    I na to się przygotuj w twoich tanich pieniądzach (wg mnie tak do 800 PLN brutto)
    Moderowano przez ANUBIS:

Drogi moderatorze, merytorycznie napisałem użytkownikowi jakiej kamery powinien szukać - all**ro - cena 800 PLN - znajdzie tych kamer pełno!
    Wytłumaczyłem też że w przedziale cenowym pt "TANIO" powinien oczekiwać dobrej jakości za dnia - słabej w nocy.

Nie polecam kamer za 300-600 PLN brutto - ponieważ ostatnio widziałem w akcji taką u kolegi.... drzewa fioletowe - kamera się wiesza co 4-5 godzin - jak dobrze pamietam to jakiś axp albo alexim.

Pozatym zawsze ma możliwośc zwrotu kamery do 11 dni. Dodatkowo można poprosić sprzedawcę o podesłanie filmów nocnych - z poruszającymi się obiektami.
  • Administator HydePark
    Elektroda się przypomina, żebym zamknął temat jeśli problem został rozwiązany. Kolega troszkę ochłonął, ale sprawa nadal jest aktualna, więc póki co pozostawiam otwarty.

Pozdrawiam.
    CMS